معاون سیاسی و امنیتی فرماندار بوشهر:
ایفای نقش سمن‌های نمایندگان و اقشار مختلف در ارتقاء سطح سلامت جامعه انکار ناپذیر است

1 تير 1401
معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری بوشهر گفت: ایفای نقش سمن‌های نمایندگان و اقشار مختلف در ارتقاء سطح سلامت جامعه انکار ناپذیر است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهدی عابدی در سومین دوره انتخابات خانه مشارکت‌های مردمی سلامت شهرستان بوشهر اظهار داشت: تشکیل خانه مشارکت مردم در سلامت گامی مهم در دسترسی به اهداف سلامت در جامعه با مشارکت و خواست مردم هست.
وی تصریح کرد: ایفای نقش سمن‌ها و نمایندگان اقشار مختلف در ارتقاء سطح سلامت جامعه انکار ناپذیر است و دولت در هر جا که به مردم اعتماد کرد و آن‌ها را در تصمیم سازی و تصمیم‌گیری مشارکت داد ضرر نکرد، لذا تشکیل این نهاد در سطح شهرستان بوشهر بسیار باارزش و ضروری است.
دکتر عیسی صفوی رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی نیز گفت: خانه مشارکت در سلامت حلقه ارتباط بین دولت و مردم در حوزه سلامت است و در واقع یک نظام مناسب برای دسترسی آسان بر گروه‌های مختلف مردمی و مشارکت دادن آن‌ها در تدوین، اجرا، پایش و ارزشیابی طرح‌های ارتقا سلامت در شهرستان محسوب میشود.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر نیز گفت: بیماری کرونا هر چند مشکلات عدیده و سنگینی را بر دوش جامعه نظام سلامت باقی گذاشت اما با ایجاد همدلی و مشارکت بین بخشی نهادهای مختلف اجرایی و مردمی و همچنین ایجاد یک بسیج ملی و کار جهادی، صحنه‌های درخشانی را در مشارکت جمعی جامعه در کنار مدافعان سلامت رقم زد.
مهندس حمید حبیبی نیا انتقال مطالبات و پیام‌های سلامت محور مردم به مدیران و برعکس و همچنین شناسایی و به‌کارگیری ظرفیت خیرین سلامت در کمک به حوزه سلامت و بهداشت شهرستان را دو وظیفه اساسی خانه مشارکت‌های مردمی سلامت برشمرد و افزود: با وجود معضل کرونا در دو سال گذشته دومین خانه مشارکت شهرستان عملکرد خوب و قابل دفاعی در حوزه جذب خیرین و همچنین کمک به کنترل بیماری کرونا داشته است.
آریا بهرام نژاد رئیس دومین دوره خانه مشارکت‌های مردمی سلامت گزارشی از عملکرد دو سال گذشته ارائه و اعلام آمادگی کرد که در کنار فرد جدیدی که به عنوان رییس این نهاد انتخاب می‌شود در جهت ارتقاء وضعیت سلامت مردم شهرستان خدمت کند.
در این دوره از انتخابات از بین چهار کاندید جهت ریاست خانه مشارکت‌ها با اکثریت آراء ابوذر شیخ سقا به عنوان رییس سومین دوره خانه مشارکت‌های مردمی سلامت شهرستان بوشهر به مدت دو سال انتخاب گردید.
سومین دوره انتخابات خانه مشارکت‌های مردمی سلامت شهرستان بوشهر به ریاست معاون سیاسی امنیتی فرماندار و دبیری مرکز بهداشت شهرستان بوشهر و با حضور رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی استان و نمایندگانی از اقشار مختلف مردم و سمن‌های فعال در حوزه سلامت و محیط‌زیست در سالن اجتماعات فرمانداری بوشهر برگزار شد.
انتهای پیام/ ا.س-3000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
معاون.سیاسی.امنیتی     فرمانداری.بوشهر     مهدی.عابدی     عیسی.صفوی     حمید.حبیبی.نیا    

تاریخ بروز رسانی:   1 تير 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >