معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
مطالبات بهداشتی درمانی مردم شنبه شهرستان دشتی با جدیت پیگیری می‌شود

1 تير 1401
معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مطالبات مردم شهر شنبه در مورد مسائل و مشکلات مرکز خدمات جامع سلامت شهید فاریابی این شهر با جدیت پیگیری و از همه ظرفیت‌ها در جهت رفع آن‌ها استفاده خواهد شد.

دکتر محمد مهدی خواجه ئیان در جلسه بررسی مسائل و مشکلات مرکز خدمات جامع سلامت شهید فاریابی شنبه که در محل بخشداری شنبه و طسوج برگزار شد گفت: تفاهم و همدلی بین اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها با مسئولان حوزه سلامت می‌تواند زمینه‌ساز حل بسیاری از مسائل پیرامون این حوزه باشد
معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: مطالبات مردم بخش شنبه و طسوج که از طریق شورای اسلامی این بخش منعکس‌شده است با ایجاد فضای تعامل و با همراهی همه بخش‌ها پیگیری و حل‌وفصل خواهد شد.
وی بحث شبانه‌روزی شدن فعالیت یک مرکز خدمات جامع سلامت را دارای یک فرایند دانست و تصریح کرد: خواست و مطالبه مردم و مسئولان بخش شنبه و طسوج مبنی بر شبانه‌روزی شدن مرکز خدمات جامع سلامت شهید فاریابی، مستلزم طی مراحل قانونی و فرایندی تعیین‌شده و از سوی دیگر ورود مسئولان نماینده مردم و مدیران ارشد شهرستان می‌باشد.
دکتر خواجه ئیان پاسخ به برخی از مطالبات بهداشتی درمانی را به دلیل وجود مواد قانونی بازدارنده غیرممکن یا سیار مشکل دانست و افزود: انتظار ما از اعضای شورای اسلامی بخش شنبه و طسوج و دیگر شوراها تبیین این موارد بازدارنده برای مردم و مخاطبان به‌ویژه در فضای مجازی است.
معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تکریم ارباب رجوع را از منویات ریاست محترم و معاونت محترم بهداشت دانشگاه دانست و افزود: با هرگونه برخورد نامناسب با مراجعین در سطح مراکز بهداشتی درمانی برخورد مقتضی و مناسب صورت خواهد گرفت.
وی اضافه کرد: در پاسخ به مطالبه مردم بخش شنبه و طسوج مبنی بر اینکه بسیاری از مردم این بخش به دلیل اشتغال در امور کشاورزی یا دامداری امکان استفاده از خدمات بهداشتی درمانی در ساعات تعیین‌شده جهت فعالیت مرکز را ندارند، ساعات کاری مرکز در شیفت عصر را در راستای بهره مندی هرچه بیشتر مردم از خدمات بهداشتی درمانی تغییر خواهد نمود که جزییات آن پس از تغییر اعلام خواهد شد.
دکتر خواجهئیان همچنین اشاره کرد: با هدف ارائه مستمر خدمات بهداشتی درمانی رایگان به مردم بخش شنبه و طسوج تمهیدات لازم برای حضور هر سه ماه یک‌بار گروه‌های جهادی بهداشتی درمانی در این بخش فراهم خواهد شد.
تقویت زیرساخت‌های بهداشتی درمانی مهم‌ترین مطالبه مردم شنبه و طسوج است
بخشدار شنبه و طسوج نیز در این جلسه گفت: تقویت زیرساخت‌های بهداشتی درمانی از مهم‌ترین مطالبات مردم شنبه و طسوج است.
محمد طلاییان ضمن تقدیر از زحمات پرسنل مرکز خدمات جامع سلامت شهید فاریابی افزود: برخورداری از امکانات و زیرساخت‌های مناسب بهداشتی درمانی حق مردم بخش شنبه و طسوج است که امیدوارم در فضای تعامل و همراهی محقق گردد.
وی با اشاره به محرومیت بخش شنبه و طسوج گفت: هم‌اکنون کشور از لحاظ پزشکی و درمانی در جهان صاحب ارزش و اعتبار است و شایسته است که مردم همه بخش‌ها از امکانات و زیرساخت‌های مناسب بهداشتی درمانی برخوردار باشند.
مرکز خدمات جامع سلامت شهید فاریابی شنبه در 90 درصد از شاخص‌های بهداشتی حائز رتبه برتر است
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی نیز در این جلسه گفت با وجود گستردگی جغرافیایی خدمات در بخش شنبه طسوج علاوه بر عملکرد خوب و قابل قبول مرکز شهید فاریابی شنبه در مقابله با کرونا، این مرکز از لحاظ حدود 90 درصد از شاخص‌های بهداشتی در بین مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان در جایگاه برتر قرار دارد.
مهندس پرویز احمدی با اشاره به اهمیت مقابله جدی با طغیان بیماری سرخک گفت: هم‌اکنون 80 درصد از اتباع افغان در سطح شهرستان دشتی شناسایی و عملیات واکسیناسیون آنان علیه بیماری سرخک در حال انجام است.
وی با اشاره به اینکه بخش شنبه و طسوج در بسیاری از زمینه‌ها توسط مدیران حوزه سلامت شهرستان و استان به‌صورت ویژه دیده‌شده است افزود: بیشترین اردوهای جهادی و خدمات رایگان پزشکی، دارویی، دندانپزشکی، تغذیه و سلامت روان در چند سال اخیر در این بخش ارائه‌شده و نخستین برنامه واکسیناسیون سیار کووید 19 نیز در بخش شنبه و طسوج اجراشده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی با اشاره به مطالبات مردم شنبه و طسوج در مورد ساعات فعالیت مرکز عنوان داشت: در جهت رفاه حال شهروندان بخش شنبه و طسوج تنها در اردیبهشت‌ماه بیش از 380 مورد از 1000 مورد مراجعه به مرکز که خدمات بهداشتی درمانی را دریافت کرده‌اند در ساعات غیر اداری بوده است.
در این جلسه که فرمانده حوزه مقاومت بسیج کربلا، رییس و اعضای شوراهای اسلامی شهر و بخش و شهردار شنبه حضور داشتند مسائل و مشکلات مرکز خدمات جامع سلامت شهید فاریابی شنبه و مطالبات مردم این بخش موردبحث و تبادل‌نظر قرار گرفت و تصمیماتی در جهت رفع مسائل اتخاذ شد.

انتهای پیام/ م.ا 3040

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شنبه     طسوج     معاون.فنی     دکتر.محمدمهدی.خواجه‌ئیان     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتی    
   

تاریخ بروز رسانی:   1 تير 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >