سرپرست مرکز بهداشت بوشهر:
مهارت‌های زندگی شاه‌کلید مبارزه اجتماعی و فرهنگی با مواد مخدر است

5 تير 1401
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: مهارت‌های زندگی شاه‌کلید مبارزه اجتماعی و فرهنگی با مواد مخدر است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حمید حبیبی نیا اظهار داشت: همه دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه بهزیستی، مرکز بهداشت، آموزش‌وپرورش، کمیته امداد امام خمینی، نیروی انتظامی، ناحیه مقاومت بسیج و... می‌بایست باهم افزایی و تشکیل مجموعه قوی از مربیان جهت آموزش مهارت‌های زندگی و باهدف مبارزه با مواد مخدر اقدام به آموزش دانش آموزان سال‌های چهارم و پنجم دبستان و همچنین مقطع متوسطه اول و دوم نمایند.
وی در حاشیه میز خدمت و انجام مشاوره درزمینهٔ اعتیاد به مواد مخدر که در مصلا نماز جمعه برگزار شده بود اظهار داشت: می‌توان کل مدارس شهرستان را بین مربیان آموزش مهارت‌های زندگی تقسیم کرد و هر سه ماه این آموزش‌ها را مورد ارزیابی دقیق قرار داد.
مهندس حبیبینیا ادامه داد: شاه‌کلید مبارزه با مواد مخدر، پیشگیری یعنی کار فرهنگی و آموزشی است ولی نباید هم‌زمان از سایر حوزه‌های مبارزه با مواد مخدر نظیر دستگیری عرضه‌کنندگان مواد مخدر، عمده یا خرده‌فروش و پاک‌سازی محلات آلوده، برخورد قاطع با صدور آراء قضایی باز دارنده و همچنین تقویت و توسعه درمان و ترک اعتیاد از طریق مراکز ترک دخانیات، کمپ‌های ترک مواد مخدر و مراکز کاهش آسیب غافل شد.
پس از پایان نماز جمعه شهر بوشهر، آیت ا...صفایی بوشهری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، ترکمان منش رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان و صالح رحیمی فرماندار شهرستان و حجت‌الاسلام رکنی رئیس ستاد نماز جمعه بوشهر از نمایشگاه مواد مخدر و میز خدمت و مشاوره ترک اعتیاد که با همکاری اداره بهزیستی، مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، کمیته امداد امام خمینی (ره)، اداره کار و رفاه اجتماعی و... در محل ستاد نماز جمعه استان بوشهر برگزار شده بود بازدید کردند.
انتهای پیام/ ا.س-3000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
میز.خدمت     مواد.مخدر     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   6 تير 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >