سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛
آماده‌سازی حسینیه در دشتستان برای درمان بیماران کرونایی نماد مشارکت مردم در سلامت بود

6 تير 1401
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: آماده‌سازی حسینیه در دشتستان برای درمان بیماران کرونایی نماد مشارکت مردم در سلامت بود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، دکتر قاسم برجویی فرد در سومین مجمع سلامت دشتستان با اشاره به اینکه مشارکت مردم در موضوع سلامت، باعث ارتقا شاخص‌ها می‌شود افزود: کرونا با تمام مصائب و مشکلاتی که برای کشور داشت درس‌های خوبی هم به ما آموخت که شاه‌بیت آن مشارکت مردم در سلامت جامعه بود.
دکتر برجویی فرد اضافه کرد: همه ما به‌خوبی دیدیم که تمام ظرفیت‌های کشور برای مقابله با کرونا درگیر شده و آرامش عمومی جامعه با خطر جدی مواجه شد ولی با همه هزینه‌های جانی و مالی که دادیم همراهی مردم باعث عبور از شرایط سخت شد.
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: این در شرایطی است که هنوز خیلی از کشورهای ثروتمند درگیر بیماری هستند.
وی خاطرنشان کرد: کرونا ثابت کرد هر جا از ظرفیت مردم استفاده بهینه‌شده موفقیت حاصل‌شده است و باید جهت تحقق جامعه سالم علاوه بر فاکتورهای علمی، به سمت مردمی سازی حوزه سلامت برویم.
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از اجرای طرح پایلوت سلامت روان در دشتستان خبر داد و افزود: این طرح با مشارکت چند نهاد و دستگاه اجرایی جهت مقابله با افسردگی و سلامت روانی افراد اجرا می‌شود.
دکتر برجویی فرد با اشاره به اینکه باید تمام دستگاه‌های اجرایی جهت تحقق جامعه سالم تلاش کنند ابراز داشت: همواره شعار ما این است که پیشگیری بهتر از درمان است و نهادینه شدن فرهنگ پیشگیری در جامعه مستلزم مشارکت فعال تمامی دستگاه‌ها و نهادها و همچنین آحاد مردم است.


انتهای پیام/ س.غ 3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     مجمع.سلامت     معاون.بهداشتی     دکتر.قاسم.برجویی‌فرد     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   6 تير 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >