رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
مردمی سازی حوزه سلامت تأثیر فراوانی در تحقق جامعه سالم دارد

7 تير 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: مردمی سازی حوزه سلامت تأثیر فراوانی در تحقق جامعه سالم دارد و با جدیت این مهم را دنبال خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، ماریا خویش دوست در سومین نشست مجمع سلامت شهرستان دشتستان با اشاره به اینکه تحقق جامعه سالم وظیفه‌ای همگانی است اظهار داشت: تک‌تک افراد جامعه باید برای تحقق نعمت الهی سلامتی بکوشند و دیگران را نیز در این راستا تشویق کنند.
خویش دوست با اشاره به اینکه سومین نشست مجمع سلامت با چهار موضوع سبک زندگی سالم، ساماندهی سگ‌های بلاصاحب، مدیریت پسماند و سلامت روان برگزار شده است ابراز داشت: این چهار موضوع پس از اخذ آرای مردمی، نهایی شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: در واقع چهار عامل تهدیدکننده سلامت دشتستان با اولویت‌بندی انتخاب‌شده است.
وی افزود: عامل‌های تهدیدکننده سلامت بیش از 72 مورد هستند و ما از بین این‌ها با مشورت اندیشگاه سلامت، سبک زندگی سالم، ساماندهی پسماندها، ساماندهی سگ‌های بلاصاحب و اختلالات روان در سبک زندگی را انتخاب کردیم.
خویش دوست خاطرنشان کرد: در نظرسنجی مردمی که برگزار کردیم 3 هزار و 152 نفر پرسش‌نامه را تکمیل کردند که شیوه زندگی سالم هزار و 282 رأی، ‪سگ‌های بلاصاحب، دفع غیربهداشتی پسماند 215 و افسردگی 150 رأی آوردند که به‌عنوان عوامل مؤثر تهدیدکننده سلامت اجتماعی انتخاب شدند‬‬‬
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان بیماری‌های دیابت و فشارخون و قلب و عروقی در دشتستان آمار بالایی دارد، افزود: درخواست ما ایجاد کلینیک درمانی بیماران دیابتی است که امیدوارم موردتوجه قرار گیرد.
خویش دوست بابیان اینکه اندیشگاه سلامت شامل دو بخش خصوصی و عمومی است ابراز داشت: ان‌شاءالله به‌زودی بخش عمومی اندیشگاه نیز به‌زودی فراخوان زده خواهد شد و از همه مردم دعوت می‌کنم مشارکت نمایند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با اشاره به اینکه بیش از ۷۸ درصد محل دفن زباله‌ها فاقد حصارکشی هستند ابراز داشت: طبق بررسی‌های به‌عمل‌آمده حدود ۷۰ درصد محل دفن زباله‌ها نزدیک محل زندگی مردم هستند و حدود ۸۰ درصد نیز فاقد حصارکشی می‌باشند.
خویش دوست موضوع سلامت روان را مهم ارزیابی کرد و گفت: افسردگی یکی از عوامل مهم و مؤثر در اقدام به خودکشی افراد است و آمارها نشان می‌دهد بیش از ۱۵ درصد افراد افسرده اقدام به خودکشی می‌کنند.


انتهای پیام/ س.غ 3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     مجمع.سلامت     ماریا.خویش.دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   7 تير 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >