رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان:
80 درصد تعیین‌کننده‌های مؤثر بر سلامت انسان‌ها در شرایط محیط اجتماعی و اقتصادی آن‌ها شکل می‌گیرد

8 تير 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: 80 درصد تعیین‌کننده‌های مؤثر بر سلامت انسان‌ها در شرایط محیط اجتماعی و اقتصادی آن‌ها شکل می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، مهندس خلیل جوکار در سومین مجمع سلامت شهرستان کنگان اظهار داشت: با توجه به اینکه 20 درصد از سهم سلامتی مردم از طریق تأمین خدمات بهداشتی درمانی قابل جبران است و 80 درصد تعیین‌کننده‌های مؤثر بر سلامت انسان‌ها در شرایط محیط اجتماعی و اقتصادی آن‌ها شکل می‌گیرد و نیازمند همکاری و مشارکت سایر ادارات است بنابراین جلب همکاری کلیه ارگان‌های دولتی و غیردولتی در تحقق اهداف سلامت نقش دارد.
وی با تأکید بر مشارکت سایر دستگاههای دولتی و سازمان‌های غیردولتی و مردم‌نهاد در حوزه بهداشت تأکید کرد و گفت: استفاده از مشارکت مردم در موضوعات سلامت که به‌طور مستقیم با مردم در ارتباط است نتایج بهتری در بر خواهد داشت.
رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز اظهار داشت: صنعت تهدید و فرصت است و تجربه 20 سال گذشته نشان داده که تعامل صنعت و پیرامونی نباید تهاجمی تند باشد.
دکتر عیسی صفوی گفت: عسلویه، کنگان و دیر دچار آسیب‌های ناشی از ورود صنعت شده‌اند که جهت جبران این آسیب باید بهترین نوع تعامل را انتخاب کرد که تعامل برد – برد است.
این مقام مسئول تأکید کرد: ساختار حکمرانی کشور اولویت را اقتصاد و درآمدزایی کشور قرار داده است که با توجه به انتخاب این استراتژی منطقه به نظر می‌رسد که تعامل به‌گونه‌ای صورت گیرد که این استراتژی آسیب نبیند.
معاون سیاسی، امنیتی فرمانداری شهرستان کنگان نیز در این نشست اذعان کرد: طرح‌های کلان توسعه مشمول پیوست سلامت است و هیچ طرحی بدون پیوست نباید اجرا شود و در این پیوست، سلامت جسم، روان و اجتماعی مدنظر است.
غلامحسین زیبا اظهار داشت: محل‌های برگزاری نمازهای جمعه به‌عنوان محلی مناسب جهت ترویج سلامت و آگاهی بخشی و افزایش سواد سلامت است.
وی با اشاره بر ضرورت حضور مردم در برنامه‌های سلامت بر اهمیت مصلاهای برگزاری نماز جمعه تأکید کرد و افزود: بهترین تریبون برای اعلام مطالبات مردمی و جلب مشارکت مردمی تریبون نمازهای جمعه و جماعت است.
امام‌جمعه شهرستان کنگان نیز عنوان کرد: ارزشمند خواندن نعماتی مانند سلامتی و امنیت، مجمع سلامت را عاملی برای پر کردن خلأهای موجود در زمینه سلامت اجتماعی دانست.
حجت‌الاسلام محمودی با اشاره بر اهمیت سلامت اجتماعی، نقش این مقوله را در سلامت جسم، روح و روان مردم مهم ارزیابی کرد و افزود: یکی از اهداف مهم مجمع سلامت توجه و اهمیت دادن به اجتماع در تصمیم‌گیری و تصمیم سازی در امور سلامت است.
حجت‌الاسلام عاشوری امام‌جمعه شهر سیراف نیز عنوان کرد: آلودگی هوا یکی از عوامل زمینه‌ای برای بروز بیماری‌ها و تهدید سلامت مردم است و مهار آلاینده‌ها باید به‌عنوان یک برنامه اولویت‌دار برای تمامی بخش‌های دولتی، صنایع و مردم نهادینه شود.
سومین مجمع سلامت شهرستان کنگان با موضوع تأثیر آلایندگی صنعت بر سلامت و محیط‌زیست با همکاری فرمانداری کنگان، دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، اداره حفاظت محیط‌زیست، خانه مشارکت مردم در سلامت، پیام‌گزاران سلامت و امامان جمعه کنگان و بندر سیراف و فرماندار کنگان و همچنین اعضای دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و نمایندگان ادارات و گروه‌های مردمی برگزار شد.


انتهای پیام/ م. س 3070

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مجمع.سلامت     جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   11 تير 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >