معاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
جم پتانسیل بالای برای تبدیل شدن به قطب بهورزی جنوب استان بوشهر را دارد

14 تير 1401
معاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: شهرستان جم با توجه به ظرفیت‌های موجود و تعداد بالای خانه‌های بهداشت و بهورزان، پتانسیل تبدیل شدن به قطب بهورزی جنوب استان را دارد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، دکتر معصومه اسماعیلی با اشاره به اهمیت بالای جایگاه بهورز در نظام سلامت اظهار داشت: بهورزان به‌عنوان خط اول جبهه سلامت در خانه‌های بهداشت روستایی‌اند که گلچینی از خدمات بهداشت و درمان را در سطح روستاها ارائه می‌دهند.
بهورزان، الفبای حوزه سلامت را تشکیل می‌دهند
معاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بهورزان را الفبای بهداشت دانست و خاطرنشان کرد: بهورزان به دلیل شناخت سبک زندگی و رفتار مردم روستا، قادر به برقراری یک ارتباط اعتماد ساز می‌باشند که کمک‌کننده به ارتقای سطح شاخص‌های بهداشتی است.
وی با تأکید بر اینکه آمارهای جمع آوری شده از خانه‌های بهداشت زمینه‌ساز برنامه‌های کلان حوزه سلامت است افزود: به دلیل افزایش سطح سواد مردم، نیاز است بهورزان از آخرین برنامه‌ها و آموزش‌های حوزه سلامت بهره‌مند شوند تا بتوانند خدمات موثق‌تری به جامعه هدف ارائه دهند.
دکتر اسماعیلی بابیان اینکه بهداشت نقش مؤثری در کنترل بیماری کرونا در سطح کشور ایفا کرد گفت: انجام تست کرونا، بیماریابی، رهگیری، واکسیناسیون و ... از جمله اقدامات اساسی در کنترل ویروس کرونا بود که اکنون شاهد ثمره مثبت آن در سطح استان و کشور هستیم.
پتانسیل بالای جم برای تبدیل شدن به قطب بهورزی جنوب استان
وی با اشاره بر اینکه جم پتانسیل تبدیل شدن به قطب بهورزی جنوب استان را دارد افزود: آموزشگاه بهورزی شهرستان با توجه به تعداد بهورزان و خانه‌های بهداشت روستایی در سال جاری راه‌اندازی شد.
دکتر اسماعیلی خاطرنشان کرد: جم به‌عنوان سومین شهرستانی است که دارای بیشترین تعداد خانه بهداشت و بهورز است و همواره به‌عنوان یکی از قطبهای موفق بهورزی استان بوده است که بهورزان آن در سطح کشور و استان خوش درخشیده‌اند.
وی افزود: مجوز و ردیف اعتباری ساخت 6 خانه بهداشت و پایگاه سلامت در شهرستان جم نیز مشخص شده است که در سال جاری در شهر جم و روستاهای علی‌آباد، صیدی، حرمیک، جنوب جم و چم چشمه احداث می‌شود.
معاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: تلاش مجموعه مدیریتی و حوزه‌های معاونت دانشگاه بر این است که مشکلات حوزه سلامت شهرستان‌ها و به‌خصوص بهداشت را به حداقل رسانده و علاوه بر ارائه خدمات مناسب به شهروندان، محیط مناسبی برای کارکنان فراهم شود.
معاون اجرایی معاونت بهداشتی به همراه مدیر گروه توسعه شبکه و مسئول بهورزی دانشگاه از آموزشگاه بهورزی، شبکه بهداشت و درمان جم و زمین احداث خانه بهداشت روستای جنوب جم بازدید کردند.
انتهای پیام/ م.م 3020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     معاون.اجرایی     دکتر.فاطمه.اسماعیلی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم        

تاریخ بروز رسانی:   14 تير 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >