بخشِ قابل توجهی از دختران و پسران، در حال پشت سرگذاشتن سنین مناسب ازدواج هستند

14 تير 1401
مدیر گروه سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بخشِ قابل توجهی از دختران و پسران، در حال پشت سرگذاشتن سنین مناسب ازدواج و باروری هستند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، فرحناز محبی اظهار داشت: خانواده یکی از اصلی‌ترین و مؤثرترین نهادهای اجتماعی است و اولین هسته زندگی اجتماعی بشر از خانواده آغاز می‌گردد.
وی اظهار داشت: تغییرات ارزشی در حوزه خانواده در جامعه نیز تأثیرگذار است و البته تغییر در عرصه‌های گوناگون جامعه اعم از فرهنگی و اقتصادی و... نیز در مناسبات خانوادگی تأثیرگذار است.
این مسئول بهداشتی فرزند آوری را یکی از اهداف مهم ازدواج و زندگی مشترک عنوان کرد و افزود: رفع موانع ازدواج، تسهیل و ترویج تشکیل خانواده و افزایش فرزند از جمله سیاست‌های اصلی است که بر اساس فرهنگ و ارزش‌های اسلامی - ایرانی بنا شده است.
وی گفت:‌ لازم است با ارائه مشاوره‌های صحیح به آنان در جهت افزایش جمعیت و نرخ باروری در کشور تلاش کرد.
مدیر گروه سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برخی از جوانان اکنون ازدواج کرده و برخی دیگر نیز علاقه‌مند به آغاز زندگی مشترک هستند سرمایه‌گذاری در زمینه سلامت آن‌ها می‌تواند پویایی، بالندگی و رشد مناسب جامعه را در دهه‌های آینده به همراه داشته باشد.
انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
هفته.ملی.ازدواج     فرزندآوری     معاونت.بهداشتی     فرحناز.محبی        

تاریخ بروز رسانی:   14 تير 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >