معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
گسترش فرهنگ اهدای عضو نیازمند فرهنگ‌سازی است/ اهدای عضو نماد فداکاری و ایثار خانواده‌های بوشهری است/ گزارش تصویری

18 تير 1401
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: گسترش فرهنگ اهدای عضو نیازمند فرهنگ‌سازی است تا آن فرهنگ به رفتار در جامعه تبدیل شود.

دکتر احمد یزدان‌پناه در نشستی که به مناسبت یکصدمین ایثار ماندگار استان بوشهر برگزار شده بود، اظهار داشت: اهدای عضو نماد فداکاری و ایثار خانواده‌های بوشهری برای نجات بیماران است.
وی تصریح کرد: افزایش آمار اهدای عضو توسط مردم استان بوشهر نسبت به سال‌های گذشته نشان از فداکاری و ایثار مردم نوع‌دوست استانمان را دارد.
دکتر یزدان‌پناه با بیان اینکه اولین برداشت عضو در سطح استان بوشهر در سال ۱۳۸۴ انجام شده و تاکنون 400 ارگان جهت پیوند عضو از بوشهر به شیراز و تهران فرستاده شده است اضافه کرد: تاکنون بیش از ۶۰۰ نفر در استان بوشهر عضو پیوندی دریافت کرده‌اند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: تا سال ۹۴ به مدت ۱۰ سال ۸ اهدای عضو در استان صورت گرفته بود از سال ۹۵ با فعالیت‌های صورت گرفته در راستای فرهنگ‌سازی، آموزش و تربیت کوردیناتورهای تیم پیوند اعضا شاهد رشد چشمگیر اهدای عضو در استان بوده‌ایم.
دکتر یزدان‌پناه گفت: از ۸ اهدای عضو استان بوشهر در طی ۱۰ سال به ۹۴ اهدای عضو تا سال ۱۴۰۰ رسیده‌ایم که نتیجه تلاش همکاران در تیم واحد فراهم آوری اعضا پیوندی و صد البته نشانه‌ای از شعور و ایثارگری انسان‌های وارسته دیارمان در رضایت به اهدای عزیزانشان که دچار مرگ مغزی شده‌اند است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: در حال حاضر 550 بیمار دیالیزی در استان داریم که سالیانه بالغ‌بر 100 میلیون تومان از نظام سلامت برای آنها هزینه می‌شود و این بیماران هیچ راهی جز پیوند کلیه ندارند.
دکتر علی سامان‌پور مدیرکل پزشکی قانونی استان بوشهر، علیرضا باقری مسئول مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این نشست حضور داشتند.
انتهای پیام/
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     ایثار.ماندگار     اهدا.عضو     دکتر.علی.سامان‌پور     دکتر.احمد.یزدان‌پناه     علیرضا.باقری    
   

تاریخ بروز رسانی:   18 تير 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >