سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد:
حمایت همه جانبه برای تسهیل فرایند‌های شرکت‌های دانش‌بنیان

21 تير 1401
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: حمایت همه جانبه برای تسهیل فرایند‌های شرکت‌های دانش‌بنیان انجام می‌شود.

دکتر حسن ملکی‌زاده در نشست هم اندیشی و بررسی رفع مشکلات هسته‌های فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری خلیج فارس استان با دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: گسترش حمایت‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های زیست‌فناوری دارویی و پزشکی و تولید محصولات دانش‌بنیان با تکمیل زیرساخت‌های لازم افزایش خواهد یافت.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان در توسعه، سرعت بخشی و اجرایی شدن طرح‌های پژوهشی نقش سازنده‌ای دارند.
دکتر اکرم فرهادی اظهار داشت: در این نشست مشکلات شرکت‌های دانش بنیان در ثبت دارو و ثبت شرکت‌ها بررسی شد.
 وی افزود: با توجه به شعار سال از ابتدای سال ۱۴۰۱ برنامه حمایتی یک‌ساله خود را در حمایت همه جانبه از شرکت‌های دانش بنیان تنظیم کردیم.
 ی ادامه داد: این حمایت‌ها از بدو تاسیس شروع می‌شود و شامل حمایت فکری در راستای فعالیت کاری، فعالیت آزمایشگاهی، فضای فیزیکی برای اسکان شرکت‌ها و پیگیری تسهیلاتی است که از محل صندوق‌های ویژه و خاص شرکت‌های دانش بنیان درخواست می‌شود.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: یکی از فرایند‌ها، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیانی است که آشنایی و تجربه‌ای از بازار و فرایند کاری ندارند و در مواردی ممکن است این بی‌اطلاعی ایده آن‌ها را تهدید کند، اما با اطلاع‌رسانی، شفاف‌تر و واضح‌تر وارد مسیر‌های شغلی می‌شوند.
دکتر یحیی رضایی معاون غذا و داروی دانشگاه نیز با تشریح دستورالعمل‌های ثبت شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای تسهیل امور شرکت‌ها و حمایت از هسته‌های فناور قول مساعد داد.
 رییس پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر نیز در این نشست گفت: اکنون ۱۳۰ مجموعه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در استان داریم که 35 شرکت در حوزه زیست فناوری و دارو فعالیت دارند.
دکتر حسن حبیبی با بیان اینکه استان بوشهر در حوزه زیست فناوری جایگاه اول کشور را دارد، افزود: بسیاری از محصولاتی که در این حوزه در شرکت‌های دانش بنیان استان تولید می‌شود مشتری‌های بین‌المللی دارند و حتی خواستار حضور این شرکت‌های دانش بنیان در کشور خود و استفاده از محصول تولیدی آن‌ها هستند که این موارد مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند.
به گفته وی در حال حاضر مهمترین مشکل شرکت‌های دانش بنیان در زمینه دریافت مجوز از سازمان غذا و دارو یا همان سیب سبز سلامت است، که باید سعی شود شرایط برای فعالیت آن‌ها تسهیل شود.
رییس پارک علم و فناوری خلیج فارس بیان کرد: وظیفه پارک علم و فناوری فراهم سازی تسهیلات، فضای کار و تسهیل‌سازی بازار برای عرضه کالا در بازار‌های داخلی و بین‌المللی و نمایشگاه‌هاست.
 در این نشست که با حضور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، معاون غذا و دارو دانشگاه و رییس پارک علم و فناوری خلیج فارس برگزار شد، تفاهم‌نامه مشترکی میان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و پارک علم و فناوری خلیج فارس منعقد شد.

انتهای پیام/ س.م 1021
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شرکت.دانش.بنیان     هسته.فناور     پارک.علم.فناوری     خلیج.فارس     علوم.پزشکی.بوشهر     دکتر.حسن.ملکی‌زاده    
دکتر     اکرم.فرهادی     دکتر.یحیی.رضایی     دکتر.حسن.حبیبی    

تاریخ بروز رسانی:   21 تير 1401

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >