در هنگام قطعی آب، به‌هیچ‌عنوان از پمپ، برای مکش آب استفاده نشود/ نکات ضروری بهداشت آب

21 تير 1401
مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در هنگام قطعی آب، به‌هیچ‌عنوان از پمپ، برای مکش آب استفاده نشود.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مهندس میمنت توبه‌خاک اظهار داشت: با توجه به سهمیه‌بندی آب و پر و خالی شدن شبکه‌های آب و احتمال وجود شکستگی در آن، ممکن است به علت ایجاد فشار منفی و نفوذ آب‌های زیرزمینی احتمال آلودگی در شبکه وجود داشته باشد، به همین دلیل در هنگام قطعی آب، به‌هیچ‌عنوان از پمپ، برای مکش آب استفاده نشود.
این مسئول بهداشتی گفت: در فصل گرما، احتمال شیوع انواع بیماری‌های انگلی- روده‌ای وجود دارد به همین دلیل باید بیش‌ازپیش نسبت به بهداشت آب مراقب بود.
مهندس توبه‌خاک گفت: در صورتی که برای ذخیره آب در منزل از مخزن (منبع) استفاده می‌کنید، از سالم بودنِ مخزن، اطمینان داشته باشید.
وی اضافه کرد: مخزنِ ذخیره آب باید نسبت به حشرات و جوندگان، غیرقابل نفوذ باشد و هر چند مدت یک‌بار شستشو و بازدید شود.
تهیه آبِ شرب از ایستگاه‌های تصفیه آبِ مجوز دار
مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: آب شرب مصرفی (آب‌معدنی یا آب‌های تصفیه‌شده) خود را از مراکز عرضه مواد غذایی یا ایستگاه‌های تصفیه آب دارای مجوز بهداشتی و دارای حداقل شرایط بهداشتی خریداری کنید.
مهندس توبه‌خاک ادامه داد: قبل از خرید آب‌معدنی از سالم بودن وضعیت ظاهری آب و عدم وجود رنگ، یا نشتی خارجی در آن و پلمپ بودن درب بطری و همچنین درج مشخصات کامل مانند نام و آدرس کارخانه تولیدکننده، تاریخ تولید و انقضاء مصرف، پروانه بهره‌برداری مطمئن شوید.
وی با تأکید بر اینکه برای خریداری و حمل آب از ظروف تمیز و دارای دهانه تنگ استفاده شود افزود: پس از پر کردن ظروف، آن‌ها را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید.
مهندس توبه‌خاک خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در آب‌های بسته‌بندی‌شده یا آب‌های خریداری شده از مراکز تصفیه آب، موضوع را به نزدیکترین مرکز بهداشتی درمانی اعلام کنید و یا به سامانه رسیدگی به شکایات وزارت بهداشت با شماره 190 اطلاع دهید.


انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بهداشت.آب     مهندس.میمیمنت.توبه‌خاک     معاونت.بهداشتی        

تاریخ بروز رسانی:   21 تير 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >