هشدار:
تزریق یک نوبت واکسن یادآور کرونا حیاتی است/چه کسانی واجد شرایط‌اند؟

22 تير 1401
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: نگرانی از آغاز موج بعدی بیماری کرونا، تزریق یک نوبت واکسن یادآور کرونا را حیاتی کرده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر قاسم برجوئی‌فرد اظهار داشت: با توجه به افزایش موارد ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا در کشورهای اروپایی، کشورهای همسایه و در ایران و نگرانی از آغاز موج بعدی بیماری کرونا تزریق یک نوبت واکسن یادآور کرونا را حیاتی کرده است.
این مقام مسئول بهداشتی در خصوص چگونگی تزریق دوزِ یادآور گفت: طبق آخرین مصوبه کمیته کشوری ستاد ملی کرونا، توصیه می‌شود یک نوبت یادآور از هر واکسنی به کلیه افراد بالای 18 سال که حداقل 6 ماه از تزریق نوبت قبلی واکسن آن‌ها گذشته باشد، تزریق شود.
دکتر برجوئی‌فرد افزود: به افرادی که هنوز نوبت اول یا دوم را تزریق نکرده‌اند تأکید می‌شود سریعاً نسبت به تکمیل واکسیناسیون خود اقدام نمایند.
وی در خصوص گروه سنی 12 تا 18 سال نیز گفت: واکسیناسیون نوبت سوم برای این گروه سنی صرفاً در افرادِ با بیماری زمینه‌ای و نقایص سیستم ایمنی توصیه می‌شود.
دکتر برجوئی‌فرد تأکید کرد: واکسیناسیون به‌هیچ‌وجه کافی نیست و برای پیشگیری از ابتلا به کرونا لازم است نکات بهداشتی مانند شستن دست‌ها، رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن شلوغ و پر ازدحام رعایت گردد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: برای اطلاع از محل انجام واکسیناسیون و ساعات ارائه خدمات واکسیناسیون به مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت محل سکونت خود مراجعه نمایید.
پزشکان و کارشناسان بهداشتی در مراکز بهداشتی درمانی آماده ارائه خدمات مشاوره در خصوص واکسیناسیون کرونا به شهروندان گرامی می‌باشند.
انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسن.یادآور.کرونا     معاون.بهداشت.دانشگاه     دکتر.قاسم.برجوئی        

تاریخ بروز رسانی:   22 تير 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >