معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
حوزه سلامت برای کاهش آسیب صنایع بر مردم جنوب استان برنامه علمی و عملیاتی دارد

5 شهريور 1401
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برای کاهش آسیب‌ تأثیر صنایع بر سلامت مردم جنوب استان و کارکنان حوزه صنعت برنامه علمی و عملیاتی داریم.

دکتر قاسم برجوئی‌فرد در نخستین نشست هیأت رئیسه شهرستانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در عسلویه گفت: پیوست سلامت برای صنایع یکی از موضوعات مهم و کلیدی است که اجرایی شدن آن با ارائه راهکارهای منطقی، علمی و پژوهش محور امکان‌پذیر است.
دکتر برجوئی‌فرد افزود: بر اساس تحقیقات علمی دانشمندان برجسته دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نمی‌توان آسیب‌ها و آلودگی‌های موجود ناشی از فعالیت صنایع را انکار کرد.
وی ادامه داد: پایش سلامت مردم بومی منطقه و فعالیت نیروی انسانی در صنایع عظیم و شرکت‌های مستقر در عسلویه یکی از دغدغه‌های مهم معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است.
دکتر برجوئی‌فرد عنوان کرد: قرار گرفتن دانشگاه به‌عنوان مرجع علمی در کنار صنعت می‌تواند حجم آسیب‌ها و خسارات صنایع بر سلامت را کاهش دهد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عدم رضایت نیروی انسانی حوزه سلامت در پایتخت انرژی کشور گفت: در منطقه خاصی هستیم اما خدمات و پشتیبانی از کارکنان بخش‌های غیر صنعتی به شکل خاص دیده نمی‌شود و این موضوع شرایط کار برای نیروی انسانی در دیگر بخش‌ها به‌ویژه حوزه سلامت را سخت می‌کند.
دکتر برجوئی‌فرد تصریح کرد: باید با ایجاد هماهنگی و تعامل منطقی صنعت و دانشگاه به نتیجه‌ای برسیم که راهکار مناسب برای ایجاد انگیزه و جذابیت برای ماندگاری نیروی انسانی حوزه سلامت نیز ایجاد شود.
نخستین سفر استانی و نشست هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور سرپرست و معاونین دانشگاه و به‌منظور تحقق شعار گسترش خدمات عادلانه حوزه سلامت با کار جهادی و حضور در میدان و میان مردم برای رفع مشکلات با حضور فرماندار، امام‌جمعه، رئیس شورای راهبردی پتروشیمی و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان عسلویه در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

انتهای پیام/ م.پ-1025
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
معاون.بهداشت.دانشگاه.علوم.پزشکی.بوشهر     دکتر.قاسم.برجوئی.فرد     هیئت.رئیسه     شهرستان.عسلویه     صنعت     پیوست.سلامت    

تاریخ بروز رسانی:   5 شهريور 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >