معاون تحقیقات و فن‌آوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
صنایع جنوب استان در انجام مسئولیت اجتماعی خود مشارکت فعال داشته باشند

6 شهريور 1401
معاون تحقیقات و فن‌آوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: صنایع جنوب استان باید در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود در انجام مطالعه جمعیتی پایش سلامت مردم عسلویه مشارکت فعال داشته باشد.

دکتر اکرم فرهادی در حاشیه نخستین نشست هیأت رئیسه شهرستانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در عسلویه گفت: معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در برنامه راهبردی خود تقویت ارتباط و همکاری‌های مشترک با صنایع جنوب استان در زمینه‌های مختلف پژوهشی و فناوری و پایش سلامت مردم عسلویه در بیماری‌های مرتبط با آلاینده‌های صنعتی را قرار داده است.
دکتر فرهادی با اشاره به استقرار بیش از دو دهه صنایع نفت و گاز در شهرستان عسلویه و نقش انکارناپذیر صنایع بر سلامتی مردم منطقه افزود: نیاز مبرم به وجود برنامه مطالعاتی طولانی‌مدت مبتنی بر جمعیت برای پایش وضعیت سلامتی مردم این منطقه با اولویت گروه‌های آسیب‌پذیر در حوزه تحقیقات سلامت دیده می‌شود.
وی ادامه داد: در کنار برنامه‌های نظارتی نظیر الزام صنایع نفت و گاز به داشتن پیوست سلامت پیاده‌سازی صحیح و علمی این مطالعه جمعیتی کمک شایانی را به کاهش بار هزینه‌های سلامت بر مردم و نظام سلامت خواهد داشت.
معاون تحقیقات و فن‌آوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: با توجه به نقش محوری انسان سالم در توسعه پایدار، لازم است که صنایع جنوب استان در تأمین هزینه‌های این مطالعه جمعیتی به‌عنوان بخشی از مسئولیت‌های اجتماعی خود نقش اصلی را ایفا نمایند.
نخستین سفر استانی و نشست هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور سرپرست و معاونین دانشگاه و به‌منظور تحقق شعار گسترش خدمات عادلانه حوزه سلامت با کار جهادی و حضور در میدان و میان مردم برای رفع مشکلات با حضور فرماندار، امام‌جمعه، رئیس شورای راهبردی پتروشیمی و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان عسلویه در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

انتهای پیام/ م.پ-1025
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست.هیأت.رئیسه     معاون.تحقیقات.فن‌آوری     دکتر.اکرم.فرهادی     سلامت.مردم     صنایع.جنوب     شهرستان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   6 شهريور 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >