نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر:
زیرساخت‌های حوزه درمان جنوب استان بوشهر افزایش یابد

8 شهريور 1401
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر گفت: توسعه و ارتقای زیرساخت‌های حوزه بهداشت و درمان در شهرهای میزبان صنعت نفت در جنوب استان بوشهر باید در اولویت و دستور کار ویژه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، آیت‌الله صفایی بوشهری در نشست بررسی مشکلات حوزه سلامت شهرستان جم اظهار داشت: با توجه به وجود آلایندگی‌ها و اسکان پرسنل و خانواده‌های نفت و گاز در منطقه، توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی باید در شهرهای عسلویه، کنگان و جم در اولویت حیاتی باشد.
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه مسئولان حوزه سلامت بیماری‌های شایع منطقه را شناسایی کنند افزود: ارتقای تجهیزات و منابع انسانی در رشته‌های تخصصی بهداشت و درمان یک ضرورت فوق‌العاده است.
صفایی بوشهر با تأکید بر اینکه دستگاه‌های سی‌تی‌اسکن و ام آر آی در بیمارستان توحید جم راه‌اندازی شود گفت: موانع موجود برای استقرار این دستگاه‌ها برداشته و از مجهزترین و به‌روزترین آن‌ها خریداری شود.
وی با اشاره به تخصیص 188 میلیارد تومانی از سوی وزارت نفت برای توسعه بیمارستان توحید جم افزود: مسئولان بهداشت و درمان صنعت نفت استان با بررسی وضعیت موجود و ارائه طرح توجیهی، اعتبار لازم جهت توسعه بخش‌های مختلف بیمارستان را مشخص کنند تا در نشست با وزیر نفت این موضوع موردبررسی قرار گیرد.
وی مشکل اسکان همراه بیمار در بیمارستان توحید جم را یکی از نواقص جدی این مرکز درمانی دانست و بیان کرد: با مشارکت بخش خصوصی مکانی جهت اسکان همراهان بیمار احداث شود تا مردم با مشکل مواجه نشوند.
امام‌جمعه بوشهر با اشاره به اینکه در کشور دچار بحران مغز افزاری شده‌ایم افزود: درمانگاه تأمین اجتماعی در جم باید تعیین تکلیف شود و در صورت عدم استاندارسازی با تجهیزات و نیروی انسانی متخصص، به سایر ارگان‌ها واگذار شود تا خدمات مناسب‌تری ارائه گردد.
آیت‌الله صفایی بوشهری راه‌اندازی یک مرکز تخصصی درمان در بخش ریز را یکی از اولویت‌های اصلی حوزه سلامت شهرستان جم دانست و گفت: درمانگاه تخصصی بخش ریز با مشارکت 50 میلیارد تومانی سپاه از محل اعتبارات محرومیت‌زدایی احداث می‌شود.
وی خواستار شبانه‌روزی شدن یکی از مراکز درمانی بخش مرکزی جم شد و افزود: با توجه به استقرار کارکنان و خانواده‌های پتروشیمی‌ها در شهرستان جم، باید حق سهم پتروشیمی‌ها در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی در بخش سلامت شهرستان مشخص و پرداخت شود.
وی با تأکید بر اینکه راه‌اندازی مجدد فرودگاه توحید جم در دستور کار وزارت نفت باشد و گفت: فرودگاه جم از نخستین فرودگاه جنوب استان بوده که دارای تجهیزات لازم است و با اولویت وزارت نفت و سپس از وزارت راه، راه‌اندازی مجدد شود تا در بحران‌های احتمالی در دسترس باشد.
انتهای پیام/ م.م 3020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نماینده.ولی.فقیه     امام.جمعه.بوشهر     آیت.الله.صفایی     حوزه.درمان.جنوب     شهرستان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   8 شهريور 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >