سفر سالمندان با مجوز پزشک/ سالمندان چگونه به پیاده‌روی اربعین بروند؟

13 شهريور 1401
کارشناس سلامت سالمندان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سالمندان قبل از اقدام به سفر از سلامت خود مطمئن باشند و با پزشک خود مشورت کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، صدف جفره افزود: سفر رفتن سالمندان به وضع سلامت و درمان آن‌ها بستگی دارد و مهم است که سالمندان برای مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی یک برنامه‌ریزی دقیق قبل و حین سفر داشته باشند.
وی اطمینان از سالم بودن آب و غذا در حین سفر را بسیار ضروری دانست و افزود: سالمندان باید حین سفر، اصول بهداشت فردی را رعایت نمایند و شستن و ضدعفونی دست‌ها را جدی بگیرند.
جفره گفت: به علائم خطر بیماری‌ها توجه داشته باشید و در صورت مشاهده به واحدهای بهداشتی درمانی مراجعه کنید و حتماً مکمل‌های دارویی و داروهای مصرفی را با خود همراه داشته باشید.
این کارشناس بهداشتی تأکید کرد که لباس مناسب فصل به همراه ببرید و افزود: از قرار گرفتن در معرض تشعشعات و دود سیگار و افراد دارای بیماری‌های تنفسی و عفونی و محیط‌های آلوده و غیربهداشتی و همچنین محیط‌های شدیداً گرم یا سرد پرهیز کنید.
جفره اظهار داشت: برای پرهیز از خستگی لازم است سالمندان ساعاتی از روز را به استراحت اختصاص دهند و لازم است که کپی مدارک پزشکی خود را همراه داشته باشند.
چه کسانی سفر نکنند؟
کارشناس سلامت سالمندان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توصیه کرد: سالمندانی که در مرحله حاد بیماری قرار دارند تنفسی، گوارشی و پوستی و کسانی که تست کرونای آن‌ها، مثبت است و همچنین سالمندانِ دیابتی با زخم و یا عفونت اندام از انجام سفر خودداری کنند.
جفره مشکل کلیوی دیابتی‌ها، سالمندانی که دارای عوارض و علائم قلبی و عروقی هستند و همچنین کسانی که کنترل نامطلوب قند دارند را از جمله کسانی دانست که نباید سفر کنند.
انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
پیاده‌روی.اربعین     سلامت.سالمندان     صدف.جفره     معاونت.بهداشتی        

تاریخ بروز رسانی:   13 شهريور 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >