سرپرست شبکه بهداشت و درمان دیّر:
۲۶ بهورز در شهرستان دیّر فعالیت دارند/ بهورزان در ارتقای امنیت اجتماعی جامعه روستایی نقش مؤثر دارند

13 شهريور 1401
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر از فعالیت ۲۶ بهورز در شهرستان دیّر خبر داد.

عباس آدمیت‌نسب در حاشیه حضور در خانه‌های بهداشت و تقدیر از بهورزان شهرستان دیّر گفت: در حال حاضر 11 خانه بهداشت در سطح روستاهای شهرستان دیّر فعال و مراقبت‌های بهداشتی در آنجا ارائه می‌شود.
وی با اشاره به نقش مؤثر بهورزان در ارتقای امنیت اجتماعی جامعه روستایی گفت: استقرار خانه‌های بهداشت در مناطق روستایی و دسترسی روستائیان به خدمات بهداشتی باعث آرامش خاطر و در نتیجه افزایش امنیت اجتماعی جامعه روستایی شده است به همین دلیل شعار امسال روز بهورز «بهورز؛ تضمین‌کننده سلامت و امنیت اجتماعی مردم روستا» نام‌گذاری شده است.
وی با بیان اینکه تعداد ۲۶ بهورز در شهرستان دیّر فعال‌اند افزود: از این تعداد ۱۶ نفر در خانه‌های بهداشت و ۱۰ نفر نیز در پایگاه‌های سلامت ستاره‌دار، خدمات و مراقبت‌های بهداشتی به تمامی گروه‌های هدف ارائه می‌دهند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با اشاره به گستردگی خدمات بهورزان گفت: انجام مراقبت تمامی گروه‌های سنی، واکسیناسیون، بهداشت محیط و حرفه‌ای، بهداشت خانواده، بهداشت روان، مبارزه با بیماری‌های واگیر و غیر واگیر، آموزش بهداشت و بهداشت مدارس از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های بهورزان در خانه‌های بهداشت است.
آدمیت‌نسب تصریح کرد: کاهش میزان مرگ‌ومیر مادران باردار و کودکان، جلوگیری از عوارض حاملگی‌های متعدد، کاهش بار بیماری‌ها، ارتقا سطح سواد سلامت جامعه، ارتقا بهداشت محیط و...از جمله مهم‌ترین دست‌آوردهای فعالیت بهورزان است.

انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تقدیر     روز.بهورز     عباس.آدمیت‌نسب     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   13 شهريور 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >