رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
سلامت بانوان و زنان باردار باید سرلوحه نظام سلامت باشد/ گزارش تصویری

16 شهريور 1401
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سلامت بانوان و زنان باردار باید سرلوحه نظام سلامت باشد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر حسن ملکی‌زاده در نشست روسای شبکه‌های بهداشت و درمان استان بوشهر اظهار داشت: سلامتی بانوان آن‌قدر مهم است که برای مراقبت آن‌ها حتی لازم است پیگیری خانه به خانه انجام دهیم.
این مقام مسئول بهداشتی ارتقا و تقویت شبکه‌های بهداشت کشور را دغدغه ویژه وزیر بهداشت دانست و اضافه کرد: بسیاری از کشورهایی که در دوران کرونا ظاهراً آمار ابتلا و مرگ‌ومیر پایینی در کرونا داشتند درواقع ضعف ساختار بهداشتی آن‌ها در پیگیری بیماری و ثبت آن بوده است.
دکتر ملکی‌زاده بابیان این اینکه حتماً نواقصی در حوزه سلامت وجود دارد و باید برطرف شود گفت: روسای شبکه مسئول ارشد سلامت هر شهرستان در تمامی جنبه‌های آن هستند.
به گزارش اکتفا نکنید؛ بلکه بازدید میدانی کنید
وی با تأکید بر نظارت دائمی بر حوزه تحت مدیریت گفت: در نظارت فقط دنبال گزارش‌ها و پر کردن چک‌لیست نباشید بلکه مرتباً حضورِ میدانی داشته باشید.
دکتر ملکی‌زاده تأکید کرد که دیدن، با گزارش خواندن بسیار فرق دارد و اظهار داشت: اگر وضعیت بهداشتی جامعه مطلوب نباشد، حتی حرکت جامعه متوقف می‌شود.
وی گفت: روزانه پیگیرِ وضعیت مراکز بهداشتی و درمانی باشید چون ممکن است کوچک‌ترین کمبود یا نواقصی، خدای‌نکرده تبدیل به بحران شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه بسیاری از جنبه‌های اجتماعی به سلامت ربط دارد افزود: ۲۵درصد سلامت جامعه به وزارت بهداشت ارتباط دارد و بقیه آن جزو وظایف و مسئولیت‌های دستگاه‌ها و سازمان‌های دیگر است.
دکتر ملکی‌زاده در خصوص مدیریت بهینه هزینه‌ها و پرداخت تأکید کرد و گفت:پرداخت حقوق پرسنلی که در اشکال مختلف با دانشگاه قرار دارند خط قرمز دانشگاه است.
در این مراسم همچنین از بهورزان نمونه کشوری توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تقدیر شد.
انتهای پیام/ م.ب ۲۰۲۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     تقدیر     روسای.شبکه‌ها     دکتر.حسن.ملکی‌زاده        

تاریخ بروز رسانی:   16 شهريور 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >