رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان؛
بهورزان حلقه مهم زنجیره سلامت هستند/۱۱۴ بهورز در دشتستان فعالیت دارند

16 شهريور 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: بهورزان حلقه مهم زنجیره سلامت هستند و نظام سلامت را به اهداف پیش‌بینی‌شده، نزدیک‌تر می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، ماریا خویشدوست در مراسم تجلیل از بهورزان شهرستان افزود: در حال حاضر ۱۱۴ بهورز در ۶۱ خانه بهداشت در بخش‌های مختلف دشتستان فعالیت دارند و خدمات بهداشتی و درمانی را به جامعه هدف خود به بهترین نحو ارائه می‌دهند.
 خویشدوست تصریح کرد: در سال جاری عملیات اجرایی دوخانه بهداشت در روستاهای درنگ و قراولخانه آغازشده است و در آینده نزدیک ۶۳ خانه بهداشت خواهیم داشت.
 وی همچنین بیان کرد: هم‌اکنون ۱۹ کاردان بهورز در حال سپری کردن دوره‌های آموزشی خود زیر نظر مربیان آموزشگاه بهورزی برازجان هستند و تا سال آینده در خانه‌های بهداشت مناطق خود مستقر خواهند شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان اظهار کرد: وزارت بهداشت دو نقش مهم برای بهورزان بیان کرده است، کاهش مرگ‌ومیر و ارتقای سطح طول عمر که این دو شاخص مهم از مؤلفه‌های افزایش جمعیت نیز می‌باشند و بهورزان با تلاش و کوشش در این سال‌ها توانسته‌اند در راستای اهداف وزارت بهداشت گام‌های مؤثری بردارند.
خویشدوست بابیان اینکه جایگاه و نقش بهورز در ارتقای سلامت جامعه روستایی برای تمامی مردم و مسئولین دستگاه‌های اجرایی اثبات‌شده است، گفت: بهورزان تنها کارکنانی هستند که خدمات بهداشتی و درمانی از خانه بهداشت تا درب منزل به افراد روستای خود بدون داشتن هیچ‌گونه چشم‌داشتی ارائه می‌دهند و شما این ایثار و ازخودگذشتگی را در هیچ ارگانی بدین گونه نمی‌بینید.
در این مراسم که با حضور معاونین فرمانداری دشتستان برگزار شد از نمایندگان بهورزان مناطق مختلف شهرستان، اعضای شورای بهورزی و همچنین از رئیس و مربیان آموزشگاه بهورزی برازجان با اهدای لوح یادبود، تقدیر و تشکر به عمل آمد.

انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
تقدیر     روز.بهورز     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   16 شهريور 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >