احتمال انتقال بیماری‌های واگیر در مراسم اربعین وجود دارد

20 شهريور 1401
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: در مراسم اربعین و با توجه به حضور کثیر عاشقان امام حسین (ع) و طولانی بودن مسافت و گرمای هوا، احتمال انتقال بیماری‌های واگیر، خطر بروز مشکلات بهداشتی و درمانی برای برخی از زائرین عزیز وجود دارد.

 به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حمید حبیبی نیا  اظهار داشت: اطلاع‌رسانی مناسب و همه‌جانبه به زائرین پیاده‌روی عظیم اربعین در خصوص نکات مهم بهداشتی و رعایت دستورالعمل‌های وزارتی ارسال شده در این خصوص جهت پیشگیری از ابتلای به بیماری‌های واگیر مانند کووید 19، وبا، پیشگیری از گرمازدگی، پیشگیری از حیوان گزیدگی و... و همچنین رعایت بهداشت فردی و بهداشت محیط در سفر معنوی اربعین از اولویت‌های این مرکز است.
 وی افزود: محتوای آموزشی (پوستر مجازی، کلیپ و...) در این خصوص از طریق فضای مجازی در اختیار موکب داران جهت انتقال مطالب به زائران و اطلاع‌رسانی گسترده مطالب بهداشتی از طریق فضای مجازی و حضوری با همکاری همه صورت می‌گیرد.
 این مقام مسئول اظهار داشت: به‌منظور ارزیابی آموزش‌های ارائه‌شده در این زمینه از طریق فضای مجازی لینک پرسشنامه در اختیار زائرین و موکب داران قرارگرفته و تقاضامندیم این عزیزان نسبت به تکمیل آن و ارسال به مرکز بهداشت شهرستان اقدام نمایند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر عنوان کرد: جلسه آموزشی نکات مهم بهداشتی در پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی (ع) جهت موکب داران و مدیران کاروان‌های زیارتی با همکاری جمعیت هلال‌احمر شهرستان بوشهر در محل مرکز بهداشت برگزار شد.
 انتهای پیام/ ا.س-3000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بیماری‌های.واگیر     پیاده.روی.اربعین     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   20 شهريور 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >