در ۶ ماهه نخست امسال؛
بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ بیمار توسط پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ دشتستان اعزام شده است/ جانمایی ۱۲ پد بالگرد هوایی

23 شهريور 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از اعزام بیش از ۲ هزار و ۷۳۰ بیمار حوادث ترافیکی و غیر ترافیکی توسط پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ دشتستان به مراکز درمانی خبر داد.

ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: بی‌شک، نیروهای اورژانس به‌عنوان امید و تکیه‌گاه مردم شناخته شده‌اند و جایگاه آن‌ها در کمک به آسیب‌دیدگان حوادث، برجسته است و با تلاش شبانه‌روزی نیروهای فعال در پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای ۱۱۵ خدمات بسیار خوبی در این حوزه به بیماران ارائه شده است.
وی تصریح کرد: در ۶ ماهه نخست امسال اورژانس ۱۱۵ دشتستان در حدود ۲ هزار و ۷۳۰ مأموریت انجام داده است که از این تعداد هزار و ۲۱۰ مورد مربوط به حوادث ترافیکی و هزار و ۵۲۰ مورد مربوط به حوادث غیر ترافیکی بوده است.
خویشدوست اظهار کرد: در شهرستان دشتستان ۲۸ آمبولانس در پایگاه‌های اورژانس، مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان شهید گنجی برازجان فعال می‌باشند.
وی تصریح کرد: دشتستان بیشترین جمعیت و وسعت را در بین شهرستان‌های استان دارد و تمام تلاش خود را برای ارائه بهترین خدمات بهداشتی و درمانی به مردم انجام داده‌ایم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: کیفیت‌بخشی به خدمات، سرعت و دقت عمل در انجام مأموریت‌ها از مهم‌ترین اولویت‌های اورژانس و فوریت‌های پزشکی دشتستان در سال جاری است.
مسئول اورژانس ۱۱۵ و فوریت‌های پزشکی شهرستان دشتستان نیز گفت: اورژانس ۱۱۵ شهرستان با داشتن ۱۰ پایگاه فعال شهری و جاده‌ای به‌صورت شبانه‌روزی به مددجویان خدمات ارائه می‌دهند.
حمیدرضا شبانکاره تصریح کرد: در حال حاضر ۲ پایگاه اورژانس ۱۱۵ جاده‌ای طلحه و قلعه سفید توسط خیرین سلامت در حال احداث است.
شبانکاره بیان کرد: در طی یک سال گذشته تاکنون ۲۰ بیمار توسط بالگرد اورژانس هوایی استان بوشهر از مناطق صعب‌العبور شهرستان (مناطق بخش بوشکان و ارم) به مراکز درمانی اعزام شده‌اند که ۴ اعزام آن مربوط به نیمه نخست امسال بوده که نقش بسزایی در تسریع روند درمان فرد مددجو داشته است.
وی همچنین گفت: با کمک شوراهای اسلامی شهر و روستا و بخشداری‌ها ۱۲ پد بالگرد هوایی در مناطق مختلف شهرستان به‌ویژه مناطق بخش ارم و بوشکان جانمایی شده است.
  مسئول اورژانس ۱۱۵ و فوریت‌های پزشکی شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت نیاز به حضور عوامل اورژانس ۱۱۵ با خونسردی به سؤالات همکاران مرکز پیام جواب دهند و آدرس دقیق محل حادثه را اعلام نمایند.

انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان     ماریا.خویشدوست     اورژانس.115حوادث.ترافیکی     حوادث.غیرترافیکی    

تاریخ بروز رسانی:   23 شهريور 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >