رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
تأمین و حفظ تندرستی دانش آموزان به‌عنوان قشر عظیمی از جامعه سالم ضروری است

2 مهر 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: تأمین و حفظ تندرستی دانش آموزان به‌عنوان قشر عظیمی از جامعه سالم ضروری است.

ماریا خویشدوست در نشست هم‌اندیشی برنامه‌های مشترک بهداشتی قابل اجرا در مدارس با نمایندگان ادارات آموزش‌وپرورش مناطق مختلف شهرستان دشتستان افزود: کودکان، سرمایه‌های اصلی کشور هستند و پرورش آن‌ها از هدف‌های اصلی برنامه‌های توسعه اجتماعی، اقتصادی است.
خویشدوست تصریح کرد: برای دستیابی به اهداف توسعه باید تأمین بالاترین سطح سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی کودکان به‌عنوان ضرورت و اولویت برنامه‌های توسعه‌ای موردتوجه قرار گیرد.
وی همچنین بیان کرد: دانش آموزان در هر کشوری به‌عنوان سرمایه‌های انسانی آن جامعه به شمار می‌روند که سلامت جسم و روح آن‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، بدین منظور وزارت بهداشت با همکاری وزارت آموزش‌وپرورش برنامه‌های مداخله‌ای در مدارس برای پیشبرد اهداف سلامت انجام داده‌اند.
خویشدوست خاطرنشان کرد: محیط‌های آموزشی که گروه‌های هدف شامل کودکان، نوجوانان و جوانان را در خود جای داده است محل بسیار مناسبی  برای اجرای مداخله و ارتقای سطح سلامت می‌باشند و دانش آموزان می‌توانند بیشترین تأثیرات را بر همسالان و اعضای خانواده خود داشته باشند و تأمین، حفظ و ارتقای تندرستی آن‌ها برای سلامت خانواده و جامعه در حال و آینده، اصلی مهم، اساسی و ضروری است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: کارشناس مسئول واحدهای سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس، آموزش و ارتقای سلامت، بیماری‌های واگیر و غیر واگیر، سلامت روان، بهبود تغذیه، بهداشت محیط و حرفه‌ای و سلامت دهان و دندان شبکه بهداشت و درمان، برنامه‌های مشترک بهداشتی خود را که در راستای ارتقای سلامت دانش آموزان در تمام مقاطع تحصیلی است به تفضیل بیان کردند.
خویشدوست همچنین گفت: قبل از شروع سال تحصیلی تمام برنامه‌های مشترک بهداشتی به ادارات آموزش‌وپرورش مناطق مختلف شهرستان ارسال شده است و کارشناسان سلامت این ادارات با این برنامه‌ها و راهبردهای بهداشتی در مدارس آشنا شده‌اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان اظهار کرد: تمام سعی و تلاش ما بر این است که برنامه‌های مشترک بهداشتی به بهترین نحو و طبق جدول زمان‌بندی اجرا شوند و همانند سال‌های گذشته ادارات آموزش‌وپرورش بیشترین همکاری در این زمینه با بهورزان و مراقبین سلامت برای اجری برنامه‌ها داشته باشند.
انتهای پیام/ س.غ 3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست.هم‌اندیشی     دانش.آموزان     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   2 مهر 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >