رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
تاکنون ۵۰ درصد از سالمندان ساکن در شهر و ۸۵ درصد در روستاهای بوشهر خدمات تندرستی دریافت کرده‌اند

17 مهر 1401
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: تاکنون ۵۰ درصد از سالمندان ساکن در شهر و ۸۵ درصد در روستاهای شهرستان بوشهر خدمات تندرستی دریافت کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، حمید حبیبی نیا اظهار داشت: بعد از سلامتی، رفع مشکلات مالی شامل درآمد و مسکن و تنهایی مهم‌ترین نیازهای سالمندان را تشکیل می‌دهد و نیاز است تا در برنامه‌ریزی برای حمایت اجتماعی سالمندان، مشکلات و بیماری‌های آن‌ها را در نظر گرفت تا باعث بهبود کیفیت زندگی آن‌ها شویم.
وی اظهار داشت: شهرستان بوشهر دارای ۲۴ هزار و ۵۹۶ مورد سالمند دارد که این تعداد حدود ۸ درصد از کل جمعیت ساکن را شامل می‌شود و تاکنون ۵۰ درصد از سالمندان ساکن در شهر و ۸۵ درصد در روستا که دارای پرونده الکترونیک در سامانه یکپارچه سیب می‌باشند خدمات تندرستی را دریافت کرده‌اند.
حبیبی نیا بیان داشت: مراقبت‌های بهداشتی در راستای کمک به بهبود شیوه زندگی سالم در دوران سالمندی که شامل غربالگری افسردگی و تغذیه، پیشگیری از عوامل خطر سقوط و عدم تعادل، شناسایی و طبقه‌بندی خطرپذیری سالمندان، پیشگیری از سکته‌های قلبی و مغزی از طریق خطرسنجی و مراقبت ادغام یافته دیابت، فشارخون بالا و اختلالات چربی‌های خون است در مراکز خدمات جامع سلامت ارائه می‌گردد.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: پس از شناسایی سالمندان مبتلا به بیماری، مراقبت‌ها و پیگیری‌های مورد نیاز توسط پزشک، کارشناس تغذیه، کارشناس سلامت روان و مراقبین سلامت انجام می‌گردد.
انتهای پیام/ ا.س ۳۰۰۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
سالمندان     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   17 مهر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >