در راستای حمایت از تولید داخل؛
۳۴۶ پروانه بهداشتی تولید در استان بوشهر صادر شد/ نظارت مستمر بر امنیت غذایی در استان بوشهر صورت می‌گیرد

24 مهر 1401
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در راستای حمایت از تولید داخل و با توجه به بازرسی‌های کارشناسی و تشکیل کمیسیون‌های صدور پروانه سال 1400 منتج به صدور ۳۴۶ پروانه بهداشتی تولید در استان بوشهر شده است.

دکتر یحیی رضایی در حاشیه برپایی غرفه در نمایشگاه فرماندهی مرزبانی استان بوشهر اظهار داشت: معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در سال ۱۴۰۰ بالغ‌بر ۸۰۵ بازرسی از داروخانه‌ها و عطاری‌ها، هزار و ۱۵۲ بازرسی از اصناف آرایشی و بهداشتی داشته است که منجر به جمع‌آوری ۹۰۴ قلم کالای تهدیدآمیز شد.
وی تصریح کرد: قطعاً حمایت از تولید داخل علاوه بر موضوع اشتغال و کارآفرینی، متضمن نظارت بیشتر و امنیت غذایی خواهد بود که در این راستا با توجه به بازرسی‌های کارشناسی و تشکیل کمیسیون‌های صدور پروانه منتج به صدور ۳۴۶ پروانه بهداشتی تولید در استان شده است.
دکتر رضایی اضافه کرد: این روند در شش ماه اول سال ۱۴۰۱ بالغ‌بر ۲۴۰ بازرسی از داروخانه‌ها و عطاری‌ها، ۴۰۲ بازرسی از اصناف آرایشی و بهداشتی، بالغ‌بر ۳۳۰۰ بازرسی از اصناف فرآورده‌های غذایی، آشامیدنی و بازرسی در مورد ملزومات و تجهیزات پزشکی داشته است.
وی تصریح کرد: این معاونت نسبت به پرونده‌ها و استعلامات دستگاه‌های مختلف ازجمله تعزیرات حکومتی، سازمان اموال تملیکی، پلیس امنیت اقتصادی و دادگاه‌ها از جمله ۵۳ پرونده آرایشی و بهداشتی، ۷۹ پرونده مواد غذایی، ۱۴ پرونده دارو و مکمل و ۳ پرونده تجهیزات پزشکی رسیدگی کرده است.
به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مصادف با هفته فراجا با میزبانی فرماندهی مرزبانی استان بوشهر نمایشگاه تخصصی در حوزه کشفیات و دستاوردهای مبارزه با قاچاق در استان بوشهر با حضور دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، فرماندهی مرزبانی استان، اعضای شورا تأمین استان و سایر دستگاه‌های ذیربط و با حضور فرمانده کل مرزبانی کشور در راستای ارتقاء تعاملات بین دستگاهی برگزار شد.
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با برپایی غرفه‌ای و با حضور کارشناسان این معاونت حضور فعالی در نمایشگاه داشت.
در این غرفه آموزش‌های لازم جهت تشخیص اصالت کالاهای سلامت‌محور از کالاهای قاچاق به مراجعه‌کنندگان ارائه گردید. توزیع پمفلت‌های آموزشی در خصوص تشخیص اصالت داروها و مکمل، مواد غذایی و آشامیدنی، تجهیزات پزشکی و لوازم آرایشی بهداشتی توسط کارشناسان این معاونت از دیگر برنامه‌های این نمایشگاه بود.
همچنین اطلاع‌رسانی‌های لازم توسط کارشناسان معاونت غذا و دارو در خصوص عوارض جبران‌ناپذیر استفاده از کالاهای سلامت‌محور تقلبی نظیر بیماری‌های کبدی، قلبی عروقی، چشمی و دیگر مشکلات جسمانی که موجب تهدید سلامت استفاده‌کنندگان می‌گردد ارائه گردید.
انتهای پیام/ غ.ه ۲۰۷۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نمایشگاه     فرماندهی.مرزبانی     دکتر.یحیی.رضایی     معاونت.غذا.دارو        

تاریخ بروز رسانی:   24 مهر 1401

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >