استاندار بوشهر:
ارتقاء سطح سلامت استان بوشهر با راه‌کارهای عملی عوامل تهدیدکننده سلامت امکان‌پذیر است

26 مهر 1401
استاندار بوشهر گفت: احصاء علمی عوامل تهدیدکننده سلامت در استان بوشهر موضوعی با اهمیت فراوان است که در ارتقاء سطح سلامت مردم استان مؤثر است.

احمد محمدی زاده در دومین مجمع استانی سلامت استان بوشهر گفت: برای دستیابی به راه‌حل‌ها و راهکارهای عملی در حل مشکلات تهدیدکننده سلامت در استان بوشهر بازنگری عوامل احصاء شده ضرورت دارد.
وی با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته برای احصاء مشکلات و عوامل تهدیدکننده در استان بوشهر افزود: تبیین شاخص‌های علمی و قابل ارزیابی برای برطرف شدن عوامل تهدیدکننده سلامت نقش بسزایی دارد.
محمدی زاده ادامه داد: تولید محصولات کشاورزی و آبزیان استراتژیک ظرفیت ویژه استان بوشهر است که توسعه و رونق آن در گرو سلامت چرخه تولید این محصولات است.
وی تصریح کرد: آسیب صنایع به محیط‌زیست و سلامت بر هیچ‌کسی پوشیده نیست، به همین دلیل توسعه صنایع در استان بوشهر باید با پیوست‌های زیست‌محیطی و سلامت‌محور باشد.
محمدی زاده در بخش دیگری از سخنان خود در مجمع سلامت استان بوشهر گفت: به‌منظور اطمینان از وجود آب آشامیدنی پایدار و سالم تا دو سال آینده درصد قابل توجه مصرف آب استان بوشهر از دریا و به‌وسیله آب‌شیرین‌کن تأمین می‌شود.
استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: با توجه به آمارهای ارائه‌شده توسط مسئولان سلامت استان، سبک زندگی نادرست، عدم استفاده از تغذیه سالم و کم‌تحرکی موجب بروز برخی بیماری‌ها شده است که با اصلاح شیوه زندگی قابل‌پیشگیری هستند.

انتهای پیام/ م.پ-1025

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
کرونا     مجمع.استانی.سلامت     استاندار     احمد.محمدی‌زاده        

تاریخ بروز رسانی:   26 مهر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >