کارشناس آموزش سلامت مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
مردم با انتخاب گزینه‌های سالم، سلامتی را به‌عنوان یک ثروت حفظ می‌کنند

30 مهر 1401
کارشناس آموزش سلامت مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: مردم با انتخاب گزینه‌های سالم، سلامتی را به‌عنوان یک ثروت حفظ می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، فاطمه مهدیان گفت: جامعه برای داشتن شهروندانی سالم و پویا، نیازمند اصلاح روش‌های زندگی و بهره‌گیری از سبک زندگی سالم است که در این زمینه،  فعال کردن تمام ظرفیت‌های علمی - فرهنگی جامعه به‌منظور توسعه و ترویج رفتار و سبک زندگی سالم، از اهمیت بسزایی برخوردار است.
 وی اضافه کرد: مردم با انتخاب گزینه‌های سالم، سلامتی را به‌عنوان یک ثروت حفظ کرده و ارتقا می‌دهند که این انتخاب نیازمند برخورداری از سواد سلامت و تمرین مهارت‌های خود مراقبتی است.
 این کارشناس به بیان اهمیت و مزایای برنامه خود مراقبتی دانشجویی پرداخت و افزود: اجرای برنامه ملی خود مراقبتی دانشجویی در بین دانشجویان دانشگاه‌ها (دولتی و غیردولتی) و حوزه‌های علمیه است و باید این برنامه ملی به‌صورت جدی و مستمر با رویکرد مدون 5 ساله اجرا و پیگیری شود.
کارشناس آموزش سلامت مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: سفیران سلامت دانشجو و طلاب پس از گذراندن دوره آموزشی خود مراقبتی دانشجویی از کتابی با عنوان " راهنمای خود مراقبتی جوانان " استفاده می‌نمایند که آن‌ها می‌توانند با جلب همکاری و مشارکت دیگر دانشجویان در کمپین‌های آموزش سلامت همگانی شرکت نمایند و فعالیت‌های بهداشتی و خود مراقبتی خود را در دانشگاه ترویج و توسعه دهند.
وی تأکید کرد: آموزش سفیران سلامت جوان برای دانشجویان و طلاب در سطح شهرستان بوشهر با هماهنگی واحد آموزش و ارتقای سلامت مرکز بهداشت شهرستان و با حضور تعدادی از رابطین آموزشی و دانشجویی از دانشگاه‌ها و حوزه علمیه در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان بوشهر برگزار شد.
انتهای پیام/ ا.س-3000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
خود.مراقبتی     زندگی.سالم     فاطمه.مهدیان     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   30 مهر 1401

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >