دانش آموزان مدارس شهرستان دشتستان به پویش شست و شوی دست پیوستند

3 آبان 1401
کارشناس واحد آموزش و ارتقای سلامت شبکه بهداشت و درمان دشتستان از اجرای پویش شست و شوی دست در مدارس شهرستان خبر داد.

عباسعلی توکلیان در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: پویش همراه شو به‌سوی سلامتی با شستشوی دست از اول آبان ماه تا ۱۵ در راستای پیشگیری و انتقال بیماری‌ها و به‌منظور حفظ سلامت دانش آموزان در تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان اجرا می‌شود.
 توکلیان تصریح کرد: با توجه به اینکه بازگشایی مدارس هم‌زمان با فصل پاییز است و در این فصل بیماری‌های حاد تنفسی شیوع بیشتری دارند، اهمیت شستشوی صحیح دست‌ها و بهداشت دست به‌عنوان یک عامل بسیار مهم و تعیین‌کننده در کنترل و پیشگیری از گسترش بیماری، بیش‌ازپیش حائز اهمیت است.
وی با تأکید بر اینکه شستشوی دست با آب و صابون مایع، اثربخش‌ترین راه برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های اسهالی و عفونی در مدارس است، گفت: بهداشت دست، الفبای رفتارهای بهداشتی در دانش آموزان محسوب می‌شود و نه‌تنها در پیشگیری از بسیاری از بیماری‌های عفونی مؤثر است بلکه اثرات مطلوبی بر روی نشاط اجتماعی و سلامت روان دانش آموزان دارد.
کارشناس واحد آموزش و ارتقای سلامت شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: باید در حوزه بهداشت عمومی نیز بر فرهنگ‌سازی و تبیین «شستشوی دست» به‌عنوان یک رفتار اجتماعی تأکید گردد.
توکلیان بیان کرد: در این پویش، آموزش روش و اجرای صحیح شستشوی دست و زمان لازم برای شستن دست، از طریق مراجعه به مدارس و ارائه آموزش‌های گروهی به دانش آموزان و نصب پوستر و تراکت‌های آموزشی در کلیه مدارس، همچنین از طریق فضای مجازی در سطح شهرستان مورد توجه است.

انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
پویش     شستشوی.دست     عباسعلی.توکلیان     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   3 آبان 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >