معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
خدمات مرتبط با کاشت حلزون شنوایی رایگان می‌‎شود

21 آبان 1401
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با اجرای طرح ملی کاشت حلزون شنوایی در کشور، خدمات مرتبط با کاشت حلزون شنوایی رایگان می‌شود.

دکتر احمد یزدان‌پناه در نشست مشترک با نمایندگان سازمان بهزیستی استان بوشهر گفت: غربالگری و شناسایی نوزادان کم‌شنوا در استان توسط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و سازمان بهزیستی با همکاری معاونت درمان اجرا می‌شود.
وی گفت: یکی از الزامات اجرای طرح ملی کاشت حلزون شنوایی هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی درون‌سازمانی و بین بخشی است که فرایندهای این موضوع در نشست‌های مشترک با سازمان بهزیستی مورد بازبینی قرار گرفت.
توسعه بخش‌های درمانی با ایجاد مراکز توان‌بخشی شنوایی کودک و خانواده
دکتر یزدان‌پناه تصریح کرد: یکی از ملزومات دستیابی به استانداردهای عالی خدمت، توسعه بخش‌های درمانی و تجهیزات پزشکی به‌روز است که بر همین اساس، با همکاری سازمان بهزیستی و معاونت بهداشتی، ایجاد مراکز توان‌بخشی شنوایی کودک و خانواده و تأمین تجهیزات غربالگری شنوایی استاندارد در دستور کار قرارگرفته است.
وی با اشاره به اهمیت تشخیص کم‌شنوایی در بدو تولد عنوان کرد: برای نوزادان متولدشده با مشکل شنوایی تا قبل از ۹ ماهگی درمان‌هایی غیر از کاشت حلزون شنوایی انجام می‌شود و در صورت عدم پاسخ کودک به این درمان‌ها کاشت حلزون صورت می‌گیرد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر انجام صحیح و کامل فرآیند غربالگری تا مراحل تشخیص و درمان خاطرنشان کرد: با تعامل و همکاری بیشتر با معاونت بهداشتی دانشگاه نظارت بر پایگاه‌های غربالگری شنوایی استان بیشتر و مؤثرتر خواهد شد.

انتهای پیام/ ش.م 2060
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست.مشترک     حلزون.شنوایی     معاون.درمان     دکتر.احمد.یزدان‌پناه        

تاریخ بروز رسانی:   21 آبان 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >