باورهای بیماران و پزشکان تاثیر مثبت و معناداری بر روی سلامت بیماران دارد/ گزارش تصویری

23 آبان 1401
متخصص کودکان و نوزادان بیمارستان بهارلو تهران گفت: با توجه به پژوهش‌های متعدد صورت گرفته در داخل و خارج کشور ثابت شده که باورهای بیماران و پزشکان تاثیر مثبت و معناداری بر روی سلامت بیماران داشته است.

دکتر اصغر قربانی در کارگاه آموزشی نماز، سلامت معنوی افزود: سلامت از موضوع‌های بسیار مهم بشر در طی سال‌های اخیر بوده و در تعریف سازمان جهانی بهداشت، فردی به عنوان فرد سالم تلقی می‌شود که در 3 بُعد جسمی، روانی و اجتماعی سالم باشد.
وی تصریح کرد: پس از این پژوهش‌ها، سازمان جهانی بهداشت بُعد چهارمی نیز به ابعاد فرد سالم اضافه کرد که آن سلامت معنوی است.
متخصص کودکان و نوزادان بیمارستان بهارلو تهران اضافه کرد: خود سلامت معنوی نیز شامل 4 بخش است که هدفمند بودن زندگی از نظر فردی و اجتماعی، ایمان به مبدا و معاد، اخلاقیات و مناسک فردی و اجتماعی از بخش‌های آن به شمار می‌روند.
دکتر قربانی بیان داشت: در بخش مناسک فردی و اجتماعی در دین مبین اسلام، نماز نقش و جایگاه ویژه‌ای داشته و در بیمارستان‌ها نیاز است که نسبت به ادای فرائض دینی از جمله نماز توجه ویژه‌ای شود و بیمار احساس آرامش کند.
کارگاه آموزشی نماز، سلامت معنوی (آموزش احکام ویژه بیماران) با حضور پرستاران بیمارستان‌های استان و به همت ستاد اقامه نماز پیش از ظهر دوشنبه 23 آبان ماه در سالن شهید بهشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.
انتهای پیام/ م.ف 1024
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
سلامت.معنوی     متخصص.کودکان     دکتر.اصغر.قربانی     ستاد.اقامه.نماز        

تاریخ بروز رسانی:   23 آبان 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر



ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >