معاون درمان دانشگاه پزشکی بوشهر:
امکان معاینه چشمی نوزادان نارس در استان بوشهر فراهم شد/ گزارش تصویری

7 آذر 1401
معاون درمان دانشگاه پزشکی بوشهر گفت: امکان معاینه چشمی نوزادان نارس در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر فراهم شد.

دکتر احمد یزدان پناه در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا در بوشهر اظهار داشت: با تلاش انجام شده در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی برای پزشکان متخصص و تأمین زیرساخت لازم، امکان معاینه چشمی نوزادان نارس (ROP) در این استان فراهم شده است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در کودکان نارس، ساختمان عروقی چشم کامل نشده است و دارای رشد غیرطبیعی است در این بیماری، شبکیه چشم به دلیل تنظیم نبودن اکسیژن یعنی کمتر بودن یا زیاد بودن از حد طبیعی، وزن کمتر از ۱.۵ کیلوگرم جنین، به دنیا آمدن نوزاد زودتر از ۳۴ هفته به وجود می‌آید.
دکتر احمد یزدان پناه افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده هم‌اکنون امکان معاینه چشمی نوزادان نارس با وزن یک کیلوگرم که تا پیش‌ازاین باید متصل به دستگاه با آمبولانس به شیراز اعزام می‌شدند در روزهای یکشنبه و سه‌شنبه در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس فراهم شده است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تأکید کرد: با توجه به اینکه نوزادان نارس بسیار آسیب‌پذیر هستند فراهم شدن زیرساخت معاینه چشمی این گروه از نوزادان یکی از ضرورت‌های درمانی استان بوشهر بود.
انتهای پیام /م.غ ۱۰۲۳


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
معاینه.چشمی     کودکان.نارس     معاون.درمان     دکتر.احمد.یزدان‌پناه    

تاریخ بروز رسانی:   7 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >