سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان در مانور زلزله مطرح کرد؛
آمادگی لازم را برای هرگونه مداخله لازم در حوادث و بلایا داریم/گزارش تصویری

12 آذر 1401
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: آمادگی لازم را برای هرگونه مداخله لازم در حوادث و بلایا داریم.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان، ماه زر افشون رفیعی در حاشیه مانور زلزله در شهرستان تنگستان گفت: نقش حوزه بهداشت در بلایا غیر قابل انکار و حیاتی است که در فازهای مدیریت بلایا، اعم از پیشگیری و کاهش آسیب، آمادگی پاسخ و بازیابی، نمودهای عملیاتی و مشخصی دارد.
رفیعی اظهار داشت: حوادث و بلایای طبیعی و انسان ساخت به هر شکل و هر علتی که وقوع پیدا کنند، تهدیداتی جدی برای جامعه بشری به همراه دارد.
وی ادامه داد: این تهدیدات می‌توانند سلامت، جان و مال انسان‌ها را تهدید کنند لذا توجه به کسب آمادگی و تدارک لوازم و تجهیزات لازم جهت، ارائه پاسخ مؤثر و مناسب، ضروری می‌باشد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان بیان داشت: واحدهای عملیاتی شبکه بهداشت و درمان تنگستان امادگی لازم را در هر زمانی برای انجام اقدامات لازم و مرتبط با وقوع انواع بلایا دارند.
وی افزود: پس از وقوع هر حادثه‌ای تیم‌های ارزیاب شبکه بهداشت و درمان شامل واحد بهداشت محیط، مبارزه با بیماری‌ها، اورژانس و نیروهای امدادی، تغذیه و سلامت روان در محل حاضر و نسبت به انجام وظایف بهداشتی درمانی در راستای کمک به آسیب دیدگان، اقدامات لازم را صورت می‌دهند.
مانور زلزله با مشارکت همه سازمان‌ها و نهادهای مرتبط وقوع حوادث و بلایا و با حضور مدیران ارشاد واحدهای عملیاتی، در تنگستان برگزار شد.

انتهای پیام/ ن.ا 3010

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مانور.زلزله     ماه‌زرافشون.رفیعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   12 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >