برنامه «سفیر سلامت دانش‌آموزی» برای دانش آموزان شهرستان بوشهر اجرا شد

12 آذر 1401
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: با هدف توانمندسازی دانش آموزان برای مراقبت از سلامت خود و همسالان و پیشگیری از شیوع عوامل خطرساز در بین گروه سنی کودکان و نوجوانان برنامه «سفیر سلامت دانش‌آموزی» اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، حمید حبیبی نیا بیان داشت: در این برنامه دانش آموزان داوطلب به‌عنوان سفیر سلامت انتخاب و به‌منظور مراقبت از سلامت خود و همسالان آموزش می‌بینند و در مدارس دارای مربی بهداشت، در جهت برگزاری دوره‌های آموزشی از ظرفیت مربی بهداشت استفاده می‌گردد.

این مقام مسئول اظهار داشت: سفیران سلامت دانش‌آموزی به دانش آموزان داوطلب و علاقه‌مند به فعالیت‌های گروهی در حیطه‌های مختلف سلامت (جسمی، روانی و اجتماعی و معنوی) اطلاق می‌شود و.فراخوان جذب سفیر سلامت دانش‌آموزی در مدارس با مشارکت مسئولین اداره سلامت و تندرستی آموزش‌وپرورش در منطقه تحت پوشش اجرا می‌گردد.
وی افزود: مهم‌ترین شرایط عضویت دانش آموزان در برنامه سفیران سلامت دانش‌آموزی شامل داشتن علایق فردی، قابلیت فراگیری، قدرت سازمان‌دهی، داشتن مهارت‌های هنری، توانایی در انجام امور محوله، حضور و مشارکت فعال در کلاس‌های آموزشی و همکاری با مجری برنامه در برگزاری هر چه باشکوه‌تر ایام و مناسبت‌های خاص در طول سال است.
این مقام مسئول اضافه کرد: گروه هدف این برنامه شامل همه مدارس دوره‌های اول و دوم ابتدایی، اول و دوم متوسطه (شهری و روستایی) است.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر عنوان داشت: مراسم افتتاحیه برنامه سفیران سلامت دانش‌آموزی شهرستان بوشهر در سال تحصیلی جاری با همکاری اداره آموزش‌وپرورش این شهرستان اجرا و از خانواده شهید مدافع سلامت جهانبخش فخری (همسر و فرزندان) تجلیل صورت گرفت.
انتهای پیام/ ا.س ۳۰۰۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
سفیر.سلامت.دانش‌آموزی     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   12 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >