کارشناس شبکه بهداشت و درمان دشتستان؛
رابطین بهداشتی نقش کلیدی در ارتقای سطح سواد سلامت جامعه دارند/ فعالیت بیش از 390 رابط بهداشتی در مراکز و خانه‌های بهداشت

16 آذر 1401
کارشناس واحد آموزش و ارتقای سلامت شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: رابطین بهداشتی نقش کلیدی در ارتقای سطح سواد سلامت جامعه دارند.

محبوبه پروانه در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: سواد سلامت به‌طور مستقیم بر توانایی افراد جهت کنترل سلامتی و خود مراقبتی توسط آنان مؤثر است.
پروانه تصریح کرد: سواد سلامت فقط یک موضوع فردی نیست و ارتقا آن می‌تواند بر سلامت عمومی جامعه تأثیرگذار باشد که داوطلبین سلامت با انتقال مطالب و آموزه‌های بهداشتی به جمعیت تحت پوشش خود، نقشی مهم در این زمینه ایفا می‌کنند
 وی همچنین گفت: داوطلبان و سفیران سلامت از نهاد و جنس خود مردم‌اند که بدون هیچ چشم‌داشتی، ضمن برقراری ارتباط مناسب با مردم در قالب برنامه ملی خود مراقبتی، با ارتقای سواد سلامت جامعه در حوزه‌های مختلف سطح سلامت مردم را بهبود می‌بخشند.
کارشناس برنامه داوطلبان سلامت ستاد شبکه دشتستان با اشاره به وظایف رابطین بهداشتی گفت: از جمله انتظارات نظام بهداشتی از رابطین بهداشتی بر اساس  اهداف برنامه، یادگیری مفاهیم و مهارت‌های بهداشتی اولیه و انتقال آن‌ها به مردم (خانوارهای تحت پوشش)، پیگیری و انتقال پیغام‌های مرکز بهداشتی درمانی به مردم، جمع‌آوری آمار و اطلاعات حیاتی در محدوده فعالیت خود و جلب همکاری و مشارکت مردم برای رفع مسائل مرتبط با سلامتی آنان است.
وی همچنین بیان کرد: در حدود 396 داوطلب سلامت در مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت شهرستان دشتستان فعالیت دارند و پل ارتباطی مهمی جهت انتقال مفاهیم بهداشتی بین نظام سلامت و مردم هستند.
انتهای پیام/س.غ/3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهیدکلمات کلیدی:
سواد.سلامت     محبوبه.پروانه     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   16 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >