پزشک مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری شهرستان دشتستان؛
بیماری ایدز با مصرف دارو قابل‌کنترل است

22 آذر 1401
پزشک مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری شهرستان دشتستان گفت: بیماری ایدز با مصرف دارو قابل‌کنترل است.

دکتر احسان دربان ملک در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: در حال حاضر بیماری ایدز با مصرف دارو قابل‌کنترل است و افراد مبتلا با مصرف دارو که به‌صورت رایگان در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد، می‌توانند زندگی طبیعی داشته، ازدواج کرده و بچه‌دار شوند، بدون اینکه این بیماری را به همسر یا فرزندان خود انتقال دهند.
دکتر دربان ملک تصریح کرد: از آنجا که درصد قابل‌توجهی از مبتلایان به این بیماری، از طریق ارتباط جنسی ناایمن درگیر این بیماری شده‌اند و با توجه به این موضوع که این افراد برخلاف جمعیتی که به دلیل اعتیاد تزریقی به ایدز مبتلا شده‌اند ویژگی ظاهری خاصی جهت شناسایی ندارند، نمی‌توان آن‌ها را مورد بیماریابی فعال قرار داد.
وی بیان کرد: در اینجا آگاه‌سازی هرچه بیشتر جامعه در مورد وجود خدمات رایگان و کاملاً محرمانه تشخیص و درمان ایدز در مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری، می‌تواند موجب مراجعه داوطلبانه این افراد جهت انجام تست تشخیص HIV شود.
پزشک مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری شهرستان دشتستان گفت: داوطلبان می‌توانند با مراجعه به مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری از خدمات رایگان و محرمانه این مراکز و تست سریع تشخیص HIV تنها با یک قطره خون از سر انگشت بهره‌مند شوند و در مدت 20 دقیقه جواب تست را دریافت نمایند.
دکتر احسان دربان ملک تأکید کرد: در حال حاضر علاوه بر مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری، تست رایگان HIV در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت در دسترس عموم شهروندان قرار دارد.

انتهای پیام/س.غ 3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
ایدز     دکتر.احسان.دربان‌ملک     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.شتستان        

تاریخ بروز رسانی:   22 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >