معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد؛
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر موفق به کسب رتبه دوم در سه محور تحقیقات و فناوری در کشور شد

29 آذر 1401
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با انجام فرایند ارزشیابی و رتبه‌بندی جامع تحقیقات و فناوری همه دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی در سال ۱۴۰۰، دانشگاه بوشهر موفق به کسب رتبه دوم در سه محور شد.

دکتر اکرم فرهادی بابیان اینکه ارزشیابی فعالیت‌های دانشگاه در حیطه تحقیقات و فناوری یکی از عملکردهای اصلی نظام علم و فناوری مرتبط با سلامت است اظهار داشت: مأموریت اصلی، ارتقا پژوهش‌های کاربردی، تولید فناوری و توسعه اثرگذاری طرح است.
وی تصریح کرد: به مناسبت هفته پژوهش و فناوری و با انجام فرایند ارزشیابی و رتبه‌بندی جامع تحقیقات و فناوری همه دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی در سال ۱۴۰۰، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بین دانشگاه‌های تیپ سه توانست در محورهای حاکمیت و رهبری، تولید و ترجمان دانش و زیرساخت تحقیقات و فناوری موفق به کسب رتبه دوم شود.
دکتر فرهادی اضافه کرد: محورهای ارزشیابی این دوره با پنج محور اصلی حاکمیت و رهبری، تولید و ترجمان دانش، زیرساخت تحقیقات و فناوری، تولید فناوری و اثرگذاری با ۹۶ زیر محور مورد ارزیابی قرار گرفتند.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بر اساس اعلام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اعلام‌شده است، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بین دانشگاه‌های تیپ ۳، رتبه ۲ محور ساختار تحقیقات و فناوری، رتبه ۲ حاکمیت و رهبری، رتبه ۲ تولید و ترجمان دانش افتخاراتی است که این دانشگاه به دست آورده است.
انتهای پیام /م.غ ۱۰۲۳


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
دکتر.اکرم.فرهادی     معاون.تحقیقات.فناوری     کسب.رتبه.کشوری     کسب.رتبه.تحقیقات.فناوری    

تاریخ بروز رسانی:   29 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >