مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
انقلاب اسلامی، انقلابی ایدئولوژیک و فرهنگی است/ضرورت وحدت حوزه و دانشگاه/ گزارش تصویری

30 آذر 1401
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: انقلاب اسلامی، انقلابی ایدئولوژیک و فرهنگی است.

حجت‌الاسلام دکتر مهدی جمالی در نشست ضرورت وحدت حوزه و دانشگاه اظهار داشت: وحدت حوزه و دانشگاه برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی یک امر ضروری است.
وی با بیان اینکه وحدت حوزه و دانشگاه یکی از رهاوردهای عظیم و پربرکت انقلاب اسلامی است تصریح کرد: وحدت و پیوند گسست ناپذیر حوزه و دانشگاه موجب تداوم انقلاب و بنیان‌گذاری تمدن نوین اسلامی و رشد و توسعه فراگیر آن می‌شود.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: حوزه و دانشگاه به‌عنوان دو مرکز عظیم علمی، هر کدام در جهت پیشبرد اهداف انسانی و اسلامی خویش به یکدیگر نیازمندند.
حجت‌الاسلام دکتر جمالی خاطرنشان کرد: اتحاد حوزه و دانشگاه یک ضرورت ملی برای تأثیرگذاری مطلوب در سطح جامعه و برآورده کردن انتظارت موجود است.
مدیر حوزه علمیه استان بوشهر نیز با استناد به سخنان امام خمینی (ره) گفت: امام راحل جدایی دانشگاه از حوزه‌های علمیه را خیانتی بزرگ و پیوند و آشتی حوزه و دانشگاه را از بزرگ‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی می‌دانند و معتقد بودند که اگر انقلاب فقط همین دستاورد را داشت کافی بود.
حجت‌الاسلام رضا خدری با بیان اینکه حوزه و دانشگاه مکمل یکدیگر و دو ستون اصلی پیکر جامعه هستند گفت: وحدت حوزه و دانشگاه پیشرفت کشور را به همراه خواهد داشت و می‌تواند فکر و اندیشه نو در موضوعات مختلف تولید کند.
وی با اشاره به دو مانع اساسی وحدت حوزه و دانشگاه اظهار داشت: اولین آن «التقاط» که بیشتر در محیط دانشگاهی اتفاق می‌افتد و دوم «تحجر» که بیشتر در محیط حوزوی است؛ اگر حوزه و دانشگاه بر اساس مقتضیات جامعه برنامه‌ریزی کنند، بسیاری از مشکلات اجتماعی برطرف می‌شود.
حجت‌الاسلام خدری با استناد به سخنان رهبر معظم انقلاب در همین خصوص گفت: رهبر انقلاب می‌فرمایند «از جمله چیزهایی که امام به مردم ارائه می‌کرد، اسلام بود؛ اسلام ناب، اسلام ناب محمّدی. اسلام ناب یعنی اسلامی که نه اسیر و پابند تحجّر است، نه اسیر و پابند التقاط است. در دورانی که هم تحجّر وجود داشت، هم التقاط وجود داشت، امام، اسلام ناب را مطرح کرد؛ این برای جوان مسلمان، جذّاب بود.
نشست ضرورت وحدت حوزه و دانشگاه با حضور حجت‌الاسلام دکتر مهدی جمالی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، حجت‌الاسلام رضا خدری مدیر حوزه علمیه استان بوشهر، دکتر مرادعلی فولادوند دبیر هم‌اندیشی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، روحانیون و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه در سالن اجتماعات دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری واقع در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.
انتهای پیام /م.غ ۱۰۲۳


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     حجت‌الاسلام.دکترمهدی.جمالی     دفتر.نهاد.رهبری        

تاریخ بروز رسانی:   30 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >