سایه سنگین کرونا بر شاخص‌های بهداشتی/مبارزه با مالاریا از افتخارات نظام بهداشتی است

3 دی 1401
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دوران مبارزه با کرونا بر بعضی از شاخص‌های بهداشتی که جزو افتخارات نظام سلامت ما است، سایه انداخته.

دکتر قاسم برجوئی‌فرد در نشست هم‌اندیشی برنامه حذف مالاریا که با حضور دانشگاه‌های علوم پزشکی جنوب و جنوب شرق کشور برگزار شد افزود: یکی از این افتخارات مبارزه با بیماری مالاریا است که باید مراقب بود عقب‌گرد نداشته باشد.
وی گفت: متأسفانه بعضی از شاخص‌های بهداشتی ما در مدت کرونا تحت تأثیر قرار گرفته که البته منحصر به کشور ما نیست و یک مشکل بین‌المللی است.
این مقام مسئول بهداشتی با ذکر خاطره‌ای از یکی از بیماریاب‌های پیشکسوت مالاریا که در حین مأموریت مورد حمله پلنگ قرار گرفته بود گفت: استفاده از تجارب ارزشمند پیشکسوتان می‌تواند راهنمای ما در ادامه مسیر باشد.
دکتر برجوئی‌فرد اظهار داشت: برگزاری این نشست‌های هم‌اندیشی با حضور متخصصان و پیشکسوتان عرصه مبارزه با مالاریا یعنی جمع سال‌هایی که هر کدام از این افراد در راه مبارزه با این بیماری تلاش کرده‌اند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر اینکه در گفتن نواقص و مشکلات باید صریح و صادق باشیم خاطرنشان کرد: در نظام سلامت ما دو دهه‌ای است که فضای درمانی بر بهداشت غلبه پیدا کرده است و دوران کرونا اهمیت بهداشت را بیش‌ازپیش به ما نشان داد.


انتهای پیام/م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
معاون.بهداشت.دانشگاه     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد     مالاریا    

تاریخ بروز رسانی:   3 دی 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >