رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان؛
انجام سقط‌جنین عمدی در همه ماه‌های بارداری حرام است

3 دی 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: انجام سقط عمدی جنین در همه ماه‌های بارداری حرام است.

 به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، ماریا خویش دوست در نشست قرارگاه صیانت از خانواده و جوانی جمعیت اظهار داشت: رشد جمعیت و افزایش آمار زاد ولد از جمله سیاست‌های مهم و اولویت‌دار وزارت بهداشت و درمان است که با جدیت دنبال می‌شود.
خویش دوست افزود: در این راستا اقداماتی انجام‌شده است و تلاش می‌کنیم با روش‌های مختلف مردم را به ازدواج و فرزند دار شدن ترغیب کنیم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با اعلام اینکه سقط‌جنین یکی از عوامل مهم کاهش جمعیت است ابراز داشت: متأسفانه سالانه بیش از ۳۵۰ هزار سقط‌جنین غیرمجاز در کشور انجام می‌شود و در سطح شهرستان هم شاهد چنین واقعه دردناکی هستیم و باید چاره‌اندیشی و اقدام عملی کرد.
وی بیان داشت: سقط‌جنین طبق احکام شرعی در هر ماهی از بارداری حرام است و روحانیون و تریبون داران باید این مسئله را برای مردم تبیین کنند چون کشتن یک نوزاد، کشتن یک نسل است.
خویش دوست خاطرنشان کرد: علاوه بر حرام بودن سقط‌جنین عمدی، از لحاظ پزشکی نیز این پدیده عوارض زیادی برای مادران دارد و حتی در مواردی جان آن‌ها را هم تهدید می‌کند.
دبیر قرارگاه صیانت از خانواده و جوانی جمعیت شهرستان دشتستان همچنین از مردم خواست جهت ثبت موارد شکایت از عدم اجرای قانون جوانی جمعیت و نیز گزارش‌های مرتبط با سقط جنایی با سامانه ۱۹۰ با زیر شماره ۶ تماس بگیرند.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستا.دشتستان     سقط.عمدی.جنین     قرارگاه.جوانی.جمعیت    

تاریخ بروز رسانی:   3 دی 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >