در راستای حمایت از تولید داخل؛
تقاضا و مصرف دارو و تجهیزات پزشکی ساماندهی می‌شود

7 دی 1401
رئیس اداره تجهیزات پزشکی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به بند ۵ سیاست‌های کلی سلامت و در راستای حمایت از تولید داخل و نظارت بر مصرف تجهیزات پزشکی، تقاضاهای دارو و تجهیزات پزشکی ساماندهی شده و از تقاضاهای القایی نیز جلوگیری به عمل می‌آید.

حسین اسماعیلی در حاشیه نشست مسئولین فنی تجهیزات پزشکی مصرفی در مراکز درمانی استان بوشهر به میزبانی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بر اساس بند ۸ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی درباره مصرف اقلام تولید داخل و به‌منظور ارتقاء کیفیت، باید فرم‌های اصالت‌سنجی بر اساس دستورالعمل‌های تبیین شده تکمیل شوند.
اسماعیلی افزود: در این نشست مسئولین فنی مراکز درمانی استان به ارائه گزارش اقدامات شاخص عملکردی در حوزه تجهیزات پزشکی مصرفی در مراکز درمانی محل فعالیت خود پرداختند.
وی ادامه داد: مسئولین فنی مراکز درمانی استان بوشهر همچنین به بیان چالش‌های موجود به ارائه پیشنهاد برای رفع مشکلات پرداختند.
رئیس اداره تجهیزات پزشکی معاونت غذا و دارو ضمن تقدیر از تلاش‌های مسئولین فنی ملزومات پزشکی مراکز درمانی عنوان کرد: وی با تأکید بر به‌روزرسانی HIS بیمارستانی گفت: این سامانه موجب تسهیل و تسریع در دسترسی به موجودی انبار و نیاز بخش‌های بیمارستان و منجر به نیازسنجی متناسب خرید و مصرف مراکز درمانی می‌شود.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: اتصال جامع سامانه HIS به سامانه‌های سپاس، تیتک و سیب می‌تواند سطوح سه‌گانه خدمات کشور را منسجم و پیوسته‌تر نماید.
نشست مسئولین فنی تجهیزات پزشکی مصرفی در مراکز درمانی استان بوشهر با حضور مسئولین فنی مراکز درمانی شهدای خلیج‌فارس، سوانح و سوختگی چرومی گناوه، بقیه اله الاعظم (عج) دیلم، امیرالمؤمنین (ع) گناوه، امام حسین (ع) اهرم، شهید گنجی برازجان و اورژانس ۱۱۵٫ بوشهر به میزبانی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

انتهای پیام/ غ.ه - ۲۰۷۰٫

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     حسین.اسماعیلی     معاونت.غذا.دارو        

تاریخ بروز رسانی:   7 دی 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >