معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
مشارکت اوقاف و امور خیریه در حوزه تحقیقات و فناوری ضروری است

17 دی 1401
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مشارکت اداره کل اوقاف و امور خیریه در حوزه تحقیقات و فناوری ضروری است.

دکتر اکرم فرهادی در نشست با معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف، رئیس دبیرخانه امنیت غذایی دانشگاه و علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: وقف سنت حسنه‌ای ست که در دین مبین اسلام به آن اهمیت ویژه‌ای داده‌شده است.
وی بابیان اینکه موقوفات بسیار زیادی در ایران وجود دارد، تصریح کرد: افراد، نیات خیر خود راه معمولاً در غالب وقف و موقوفات به عرصه خیر تبدیل می‌کنند و با توجه به اهمیت وقف در حوزه پژوهش و فناوری تعاملی بین معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و اوقاف استان بوشهر صورت خواهد گرفت.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به وجود امر خیر در فطرت انسان گفت: اداره کل اوقاف و خیرین می‌توانند در تجهیز و بهینه‌سازی فضای کتابخانه و سالن‌های مطالعه سایت پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مشارکت داشته باشند.
وی افزود: مشارکت در سکوبندی و تجهیز آزمایشگاه جامع تحقیقات با رویکرد وقف مشارکتی، مشارکت تأمین هزینه‌های تحقیقات انسانی در حوزه سلامت مردم عسلویه و مشارکت در ساخت و تجهیز مرکز رشد و نواری در سایت پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر جهت ارتقا ایده پردازی و کارآفرینی در بین دانشجویان و اساتید و توسعه نگاه دانش‌بنیان با رویکرد وقف مشارکتی از جمله مواردی است که اداره کل اوقاف و خیرین می‌توانند با معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همکاری داشته باشند.
دکتر فرهادی خاطرنشان کرد: اوقاف و خیرین می‌توانند با معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در تکمیل مرکز پایش سرطان شهر بوشهر نیز مشارکت داشته باشند.
جلسه‌ای در خصوص مشارکت بیشتر اوقاف و امور خیریه در حوزه تحقیقات و فناوری با حضور معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف، رئیس دبیرخانه امنیت غذایی و کارشناسان آن حوزه برگزار شد.

انتهای پیام /
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     معاونت.تحقیقات     دکتر.اکرم.فرهادی        

تاریخ بروز رسانی:   17 دی 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >