نجات چند بیمار با اهدای عضو؛
هشتمین ایثار ماندگار استان بوشهر در سال جاری انجام شد/ جوان ۳۷ ساله دشتستانی ناجی چند بیمار نیازمند به عضو شد

19 دی 1401
مسئول مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از انجام هشتمین ایثار ماندگار استان بوشهر در سال جاری خبر داد و گفت: جوان ۳۷ ساله سراج آبادی از توابع شبانکاره شهرستان دشتستان ناجی چند بیمار نیازمند به عضو شد.

علیرضا باقری در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا اظهار داشت: این جوان که به دنبال خونریزی مغزی از ۶ روز قبل در بیمارستان شهید گنجی بستری بود، متأسفانه به دلیل وسعت آسیب به سر دچار مرگ مغزی شده و با تأیید تیم فراهم آوری اعضای پیوندی و پزشکان تأییدکننده دانشگاه اهدا عضو شد.
باقری اضافه کرد: با توجه به اعلام رضایت آن مرحوم در دوران حیات خود و رضایت خانواده نوع دوستش ، اعضای پیکر محمد نیک‌خواه جوان ۳۷ ساله سراج آبادی از توابع شبانکاره شهرستان دشتستان برای پیوند به نیازمندان به دریافت عضو برداشت شد.
وی تصریح کرد: کبد و هر دو کلیه این جوان جهت پیوند به بیماران نیازمند به عضو توسط دکتر خورشید جراح اعزامی از بیمارستان ابوعلی سینا شیراز برداشت شد.
مسئول مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: این یکصد و دومین برداشت عضو در استان بوشهر است و همچنین هشتمین برداشت عضو سال جاری در استان بوده است.
انتهای پیام /م.غ ۱۰۲۳
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
ایثار.ماندگار     اهدا.عضو     پیوند.اعضا     علیرضا.باقری        

تاریخ بروز رسانی:   19 دی 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >