با همت جراحان ارتوپد بیمارستان کنگان؛
برای اولین بار عمل تعویض مفصل زانو در کنگان با موفقیت انجام شد

1 بهمن 1401
رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان از انجام موفق نخستین عمل تعویض مفصل زانو باهمت جراحان این بیمارستان خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان، دکتر سیده انسیه سجادی زاده که خود نیز در این عمل در کنار دکتر سعید نیکنام جراح ارتوپد این عمل حضور داشت، به روابط عمومی این مرکز درمانی گفت: خدا را شاکریم که عمل جراحی تعویض مفصل زانو برای نخستین بار در این مرکز درمانی با موفقیت انجام می‌گیرد.
وی تصریح کرد: در این رابطه جا دارد از دکتر نیکنام جراح ارتوپد بیمارستان برای انجام این عمل فوق تخصصی تشکر ویژه داشته باشم و دکتر گلنوش خسرویان متخصص بیهوشی و سایر همکاران اتاق عمل که حین عمل حضور داشتند و همچنین شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس برای مساعدت مالی جهت تأمین ست جراحی ) مفصل مصنوعی (قدردانی می‌نمایم.
 ظرفیت انجام عمل‌های پیشرفته در بیمارستان کنگان وجود دارد
 دکتر سجادی زاده با اشاره به این موضوع که عمل انجام‌شده، یک جراحی پیشرفته ارتوپدی است، گفت: هدف‌گذاری بیمارستان کنگان این است که عمل‌های این‌چنینی در زمینه ارتوپدی و همچنین سایر رشته‌ها را انجام دهد.
وی عنوان کرد: رشته ارتوپدی در بیمارستان کنگان می‌تواند نیاز بیماران را از مراجعه به مراکز درمانی بالاتر، واقع در سایر شهرستان‌ها و استان‌ها را مرتفع سازد و از این طریق هزینه‌های تحمیلی بر آنان را نیز به حداقل ممکن برساند.
رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان افزود: در حال حاضر بیمارستان ۳ جراح ارتوپد دارد که بنا داریم سطح عمل‌های ارتوپدی این مرکز درمانی را در قالب عمل‌های فوق تخصصی ارتقا دهیم، این مرکز درمانی آمادگی انجام عمل‌های تعویض مفصل زانو، لگن و عمل‌های آرتروسکوپی که به دنبال آسیب‌های ورزشی ایجاد می‌شود را نیز دارد.
دکتر سجادی زاده ضمن تشکر از معاونت درمان دانشگاه برای جذب پزشکان گفت: با توجه به وجود متخصصین و سطح بالای علمی آنان در بیمارستان کنگان، این مرکز درمانی از ظرفیت علمی و تخصصی مطلوبی در رشته‌های مختلف برخوردار است.
وی بیان کرد: در حال حاضر نیز عمل‌های متعدد و مختلفی در رشته‌های مغز و اعصاب، کلیه و مجاری ادراری، چشم، عمومی و زنان در این بیمارستان انجام می‌گیرد (و جدیداً نیز متخصص جراح گوش و حلق و بینی نیز به جمع ما اضافه شده است) که می‌توان با گسترش و افزایش این عمل‌ها، نیاز مردم را جهت مراجعه به بیمارستان‌های دیگر که البته با هزینه‌های جانبی همراه است تا حد زیادی کاهش داد.
جراح ارتوپدی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان که مسئولیت انجام اولین عمل تعویض مفصل زانو را در این مرکز درمانی بر عهده داشت، گفت: به لطف و یاری خداوند و تلاش همکارانم در بیمارستان کنگان توانستیم اولین عمل تعویض مفصل زانو را با موفقیت کامل در این بیمارستان انجام دهیم.
دکتر سعید نیک‌نام عنوان کرد: در حال حاضر بسیاری از عمل‌های تخصصی لگن، زانو، مچ پا، دست، شانه و همچنین آسیب‌های ورزشی در این مرکز در حال انجام است و ما بنا داریم به یاری خداوند و با توجه به ظرفیت موجود، هم استانی‌های عزیزمان را تا حد امکان از مراجعه به مراکز درمانی سایر شهرها و استان‌های هم‌جوار بی‌نیاز سازیم.
در پایان جا دارد از سایر همکاران به نام‌های هادی ربیعی، مهدی زارع، حدیث خلیفات، عماد راه‌پیما، سمیه دراهکی، سید محمود موسوی، پریسا رضایی و ابراهیم شریف‌زاده که حین جراحی حضور داشتند تشکر کنیم.
انتهای پیام/ م.ص_ 4020
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تعویض.مفصل.زانو     نخستین.عمل.جراحی     بیمارستان.امام.خمینی     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   1 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >