رایزنی فشرده رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و معاونین با یکی از مقامات کشور

2 بهمن 1401
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به همراه معاونین خود برای بهبود کیفیت خدمات و حل مشکلات موجود رایزنی‌های فشرده‌ای با یکی از مقامات سلامت کشور انجام دادند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به همراه تعدادی از معاونین خود برای بهبود کیفیت خدمات و حل مشکلات موجود رایزنی فشرده‌ای با مدیرعامل بیمه سلامت کشور انجام دادند.
دکتر حسن ملکی زاده در این دیدار که معاونین بهداشت، درمان و غذا و دارو نیز حضور داشتند از بهبود خدمات بیمه سلامت تشکر کردند و خطاب به دکتر محمدمهدی ناصحی گفت: یکی از اقداماتی که باید برای زوجین نابارور انجام شود، ارائه خدمات ناباروری تحت پوشش بیمه برای جبران هزینه‌های سنگین آنان در این حوزه است.
پوشش بیمه‌ای زوجین نابارور، یکی از وظایف نظام سلامت کشور است
این مقام مسئول افزود: قانون جوانی جمعیت مورد تأکید و توجه ویژه نظام است و درمان زوجین نابارور و پوشش بیمه‌ای هزینه‌های آنان در رجوع به بخش خصوصی یکی وظایف نظام سلامت کشور است.
دکتر ملکی زاده همچنین به طرح پزشک خانواده اشاره کرد و بابیان اینکه این طرح نیز یک طرح ملی است افزود: پزشک خانواده سال‌هاست در حال اجراست ولی نه به شکل مطلوب، که جا دارد سازمان بیمه سلامت کشور مانند خدمات درخشان دیگر خود به اجرای این طرح نیز کمک کند.
وی پوشش بیمه‌ای بیماران صعب‌العلاج را یکی از خدمات اساسی و بنیادین نظام دانست و گفت: وقتی نگاه می‌کنیم بیماران درمان بیماری‌های صعب‌العلاج کمترین درآمدی برای نظام سلامت و سازمان‌های بیمه‌ای ندارد بااین‌حال نظام جمهوری اسلامی درمان آن‌ها وظیفه خود می‌داند و انجام آن یک اقدام مؤثر و نه شعاری بوده است.
دکتر ملکی زاده همچنین گفت: اصلاح تعرفه‌های خدمات دولتی می‌تواند رضایت نیروی انسانی نظام سلامت کشور به طرز قابل‌توجهی بالا ببرد که این خود درنهایت موجب رضایت مراجعان به مراکز بهداشتی و درمانی می‌شود.
اعتبارات خوبی برای اجرای طرح پزشک خانواده دیده شود
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی نیز به این مقام کشوری گفت: یکی از شکایات که نسبت به طرح پزشک خانواده‌ای که تا الان اجرا شده این است که آسیب‌شناسی علمی انجام نشده است.
دکتر قاسم برجوئی‌فرد افزود: درخواست ما به عنوان اجرا کنندگان طرح پزشک خانواده این است که اجرای این طرح جدید به پشتوانه‌های قوی باشد چرا که ممکن است اجرای طرح با فشار بر روی نیروی انسانی چند وقتی جلو برود ولی اگر اعتبارات کافی برای طرح دیده نشده باشد در ادامه به مشکل بر خواهد خورد.
تولیت نظام سلامت کشور به‌طور دقیق مشخص نیست
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: متأسفانه در کشور تولیت نظام سلامت به‌طور دقیق مشخص نیست به عهده کدام دستگاه است و اگر خدای‌نکرده مشکلی در ارائه خدمات سلامت به وجود بیاید این دانشگاه علوم پزشکی است که باید پاسخگو باشد درصورتی‌که تمامی امکانات در اختیار ندارد.
دکتر احمد یزدان پناه گفت: همچنین در خصوص بیمه‌ها، ما در بیمارستان و تعدد بسته‌های مختلف بیمه‌ای مواجه هستیم که کار را دشوار می‌کند.
وی با درخواست از محمدمهدی ناصحی، مدیرعامل بیمه سلامت کشور گفت: تجمیع بیمه‌های مختلف زیر چتر یک سازمان واحد کمک فراوانی به ارتقای کارایی نظام سلامت می‌کند.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز یکی از کسانی بود که ارائه گزارش پرداخت و گفت: حدود 140 داروخانه در استان بوشهر داریم و در اجرای طرح دارویار به‌خوبی و با کمترین مشکل به ارائه خدمت مشغول‌اند.
دکتر یحیی رضایی افزود: یکی بهترین طرح‌های اجرا شده در حوزه دارو همین طرح دارویار بوده است که مزایای فراوانی مانند جلوگیری از هدر رفت منابع، تحول صنعت داروسازی دارد.
وی اظهار کرد: در کنار مزایای این طرح، معایبی نیز وجود دارد که می‌توان به کمبود نقدینگی داروخانه‌ها به دلیل افزایش قیمت و همچنین مشکل سامانه‌های آنلاین نسخه الکترونیک اشاره کرد.
 
انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
رییس.دانشگاه     دکتر.حسن.ملکی‌زاده     معاونت.بهداشت.دانشگاه     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد     معاون.درمان.دانشگاه     دکتر.احمد.یزدانپناه    
معاون.غذا.دارو     دکتر.یحیی.رضایی     مدیرعامل.بیمه.سلامت     محمدمهدی.ناصحی    

تاریخ بروز رسانی:   2 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >