رئیس اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر خبر داد؛
بالگرد اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر برای انتقال اعضا پیوندی بانوی ۳۹ ساله دیری به پرواز درآمد

4 بهمن 1401
رئیس اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر گفت: بالگرد اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر برای انتقال اعضا پیوندی بانوی ۳۹ ساله دیری به پرواز درآمد.

دکتر سید حسین موسوی در گفت گو با روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر اظهار داشت: اعضا این بیمار که براثر عارضه مغزی دچار مرگ مغزی شده بود در عملیاتی پیچیده در کمتر از ۱ ساعت با بالگرد از کنگان به شیراز منتقل شد که به بیماران نیازمند، پیوند زده شود.
وی ضمن تقدیر از خانواده مرحومه و طلب آمرزش برای آن مرحومه افزود: این عملیات نفس‌گیر که از ساعت ۶ بامداد شروع شد در شرایطی اجرا شد که بالگرد اورژانس بعد از چند ماه محدودیت در ارائه خدمت با پیگیری و حمایت رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر و پس از عقد قرارداد به‌صورت فعال عملیاتی شد.
وی با اشاره به وسعت بالای مرزهای آبی و مناطق صعب‌العبور در استان بوشهر بیان داشت: کاهش سطح هوشیاری به دلیل سوختگی‌های شدید و برخی بیماری‌های خاص مانند سکته‌های قلبی و مغزی که انتقال زمینی سبب تهدید جان بیمار خواهد شد از دلایل مهم اعزام اورژانس هوایی در مأموریت‌هاست.
رئیس اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر گفت: از دیگر دلایل مهم اعزام اورژانس هوایی در مأموریت‌ها، شکستگی ۲ استخوان بلند یا بیش از آن، در مواردی که عضو بدن قطع می‌شود، مشکلات ستون فقرات با شواهد عدم حرکت در عضو، رخ دادن حوادث غیرمترقبه یا پرتلفات، نجات مادر باردار پرخطر، برخی از ضربه ها است.

انتهای پیام/ ز.ن ۵۰۰۰۰٫

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بالگرد     اورژانس115     دکتر.سیدحسین.موسوی        

تاریخ بروز رسانی:   4 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >