رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی خبر داد؛
۱۰ هزار بازدید بهداشتی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی دشتی در سال جاری انجام شد

5 بهمن 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی از انجام بیش از ۱۰ هزار بازدید بهداشتی از صنوف و اماکن عمومی این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

مهندس پرویز احمدی در گفتگو با روابط عمومی این شبکه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون نظارت بهداشتی بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در سطح شهرستان با انجام بیش از ۱۰ هزار بازدید بهداشتی توسط کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان صورت گرفته است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی افزود: در طی این بازدیدها ۹۱ واحد صنفی متخلف به مراجع قضایی معرفی و ۱۶ واحد صنفی نیز به دلیل تخطی از موازین و مقررات بهداشتی تعطیل و پلمپ شده‌اند.
وی با اشاره به اهمیت سنجش سلامت مواد غذایی موجود در انبارها و مراکز تهیه و توزیع افزود: ۴۵۰ موردسنجش پرتابل در این زمینه از ابتدای سال جاری تاکنون در راستای اطمینان از مواد غذایی در سطح شهرستان انجام گرفته است.
وی با اشاره به اینکه در این مدت ۳۴ هزار فقره کلر سنجی از آب آشامیدنی شهرستان صورت گرفته است افزود: ۹۸۰ فقره نمونه‌برداری میکروبی و ۶۱ مورد نمونه‌برداری شیمیایی از آب آشامیدنی شهرستان انجام شده است.
وی همچنین ضمن اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۵۰ مورد نمونه‌برداری جوش‌شیرین از نانوایی‌های شهرستان انجام گرفته افزود: در طی سال جاری ۶۸۰ کیلوگرم مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته در سطح شهرستان دشتی جمع‌آوری و معدوم گردیده است.
مهندس پرویز احمدی با اشاره به "طرح تشدید نظارت بر صنوف و اماکن عمومی " تصریح کرد: این طرح با حضور ۱۱٫ کارشناس بهداشت محیط در سطح شهرستان انجام می‌شود و تمامی صنوف و اماکن عمومی به‌ویژه صنوفی که بیشتر فعالیت آن‌ها در عصرها و شب‌ها است را در برمی‌گیرد.

انتهای پیام/ م.ا ۳۰۴۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بازدید     نظارت.بهداشتی     مهندس.پرویز.احمدی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   5 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >