در یک سال گذشته؛
۴۱۰۰۰ مأموریت توسط اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر انجام شد/ ۱۲۲ هزار تماس مردم با اورژانس بوشهر

19 بهمن 1401
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر از انجام ۴۱ هزار و۹۹۲ مأموریت توسط تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی این استان از بهمن سال گذشته تا بهمن سال جاری خبر داد.

دکتر سید حسین موسوی در گفت‌وگو با روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر اظهار داشت: این بازه زمانی اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر ۱۲۲ هزار و ۹۷۶ تماس مردمی داشته است که ازاین‌بین ۴۱ هزار و ۹۹۲ مورد آن به مأموریت اورژانسی ختم شده و تعداد ۴۹هزار و ۹۱ مورد نیز به‌صورت تلفنی مشاوره پزشکی انجام‌شده است.
وی تصریح کرد: متأسفانه در این بازه زمانی تعداد ۸۱هزار و ۸۱۸ مورد مزاحمت تلفنی در اورژانس ثبت‌شده است که رقمی بالا است و موجب، فرسودگی آمبولانس و تجهیزات و مهم‌تر از همه به خطر افتادن جان شهروندان است.
دکتر موسوی افزود: بیشترین موارد اعزام در مأموریت‌های غیر ترافیکی مربوط به مشکلات قلبی و تنفسی بوده و در این مدت ۴۳۰ مورد خدمات‌رسانی به مادر باردار و ۶۳ کمک به زایمان موفق توسط تکنسین‌های اورژانس به انجام رسیده است.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر در خصوص تمهیدات لازم در خصوص دهه افتخارآمیز فجر گفت: با توجه به شرایط جشن در کشور و خوبی آب‌وهوا در منطقه جنوب کشور تمام کارکنان اورژانس استان با تجهیزات کامل آماده امدادرسانی به همشهریان در سطح استان هستند.
دکتر موسوی در زمینه گام‌های اورژانس به‌سوی نجات مردم استان بوشهر افزود: از بهمن تا بهمن، ۹۸ دوره آموزشی در قالب ۱۵هزار نفر ساعت آموزش همگانی در دیگر سازمان‌ها، مساجد و مدارس به همت واحد آموزش اورژانس پیش بیمارستانی استان به‌صورت حضوری انجام‌شده است.
رئیس اورژانس از اعزام ۲ هزار و ۷۱۳ بیمار قلبی به بیمارستان گفت و خاطرنشان کرد: در این مدت اورژانس پیش بیمارستانی بوشهر ۲۰ احیاء موفق در کارنامه خود به ثبت رسانیده است.
دکتر موسوی با اشاره به انجام ۲۲ سورتی بالگرد در مأموریت‌های حیاتی عنوان کرد: ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی و امداد به مصدومان در حوادث ویژه و پر تلفات است.
دکتر موسوی با اعلام پذیرش ۳ هزار و ۴۳۹ اعزام بیمار بین بیمارستانی از طرف مرکز هدایت بیماران دانشگاه علوم پزشکی مستقر در اورژانس پیش بیمارستانی اظهار داشت: با یکپارچه نمودن اعزام‌ها سعی در پاسداری از جان مردم داشتیم که با برنامه‌ریزی به بهترین دستاورد خواهیم رسید.
انتهای پیام/ ز.ن ۵۰۰۰۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اورژانس115     ماموریت     دکتر.سیدحسین.موسوی    

تاریخ بروز رسانی:   19 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >