معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
پیشگیری از ناباروری در مردان با اصلاح سبک زندگی تا حد زیادی امکان دارد

1 اسفند 1401
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با اصلاح سبک زندگی می‌توان تا حد زیادی از ناباروری در مردان پیشگیری کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر قاسم برجوئی‌فرد به مناسبت هفته سلامت مردان اظهار داشت: زندگی شهری و مدرن اغلب با بی‌تحرکی، چاقی و استرس همراه است که بر باروری مردان تأثیر منفی دارند.
این مقام مسئول بهداشتی یکی دیگر از موارد مؤثر در ناباروری مردان، استرس‌های روحی و فیزیکی شدید است و ادامه داد: افزایش یا کاهش وزن زیاد، فعالیت‌های ورزشی سخت، مصرف سیگار و دخانیات، مصرف کافئین زیاد به میزان بیشتر از پنج فنجان قهوه در روز، استفاده بعضی از داروها خصوصاً داروهای هورمونی توسط ورزشکاران نیز با کاهش قابل‌توجه قدرت باروری همراه است.
دکتر برجوئی‌فرد عدم مصرف سیگار، تنباکو، الکل و مواد خودداری را مؤثر در پیشگیری از ناباروری دانست و افزود: وزن مناسب، ورزش کردن و پرهیز از مصرف مواد نیروزای هورمونی و استروئیدهای آنابولیک نیز از دیگر موارد مؤثر در پیشگیری از ناباروری است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین از پوشیدن لباس‌های تنگ پلاستیکی خودداری کرده و بیشتر از لباس‌های نخی و گشاد استفاده کنید و در محیط‌هایی که دارای مواد شیمیایی مضر و فلزات سنگین هستند، با رعایت نکات ایمنی کار کنید و از آلاینده‌های محیطی دوری نمایید.
انتهای پیام /م.ب ۲۰۲۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
هفته.سلامت.مردان     فرهنگ.سلامت     معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد        

تاریخ بروز رسانی:   1 اسفند 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >