پذیرش نمایه سازی مجله طب جنوب در پایگاه بین‌المللی Scopus

8 اسفند 1401
معاون تحقیقات و فن‌آوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مجله علمی و پژوهشی طب جنوب دانشگاه علوم پزشكی بوشهر، موفق به كسب نمایه معتبر بین‌المللی Scopus شد.

دکتر اکرم فرهادی با تبریک این دستاورد ارزنده به جامعه علمی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مجله طب جنوب (Iran South Med J) که دارای درجه علمی - پژوهشی است، برای درج در پایگاه اطلاع‌رسانی بین‌المللی Scopus پذیرفته شد و به‌زودی مقالات منتشرشده اخیرِ آن، در این بانک نمایه می‌شود.
دکتر فرهادی با اشاره به قدمت ۲۵ ساله مجله طب جنوب افزود: مجله طب جنوب به‌صورت دو ماهنامه به زبان فارسی و با چکیده مقالات فارسی و انگلیسی منتشر می‌شود و مخاطبان آن، تمامی همکاران شاخه پزشکی و پیراپزشکی هستند.
وی ادامه داد: متن کامل مقالات منتشرشده در طب جنوب به‌صورت رایگان در وب‌سایت مجله (http://ismj.bpums.ac.ir/) در دسترس عموم قرار دارد و بر اساس مصوبه کمیسیون نشریات علوم پزشکی کشور، به نویسندگان مقالات این مجله ارتقای علمی پژوهشی تعلق می‌گیرد.
دکتر فرهادی بیان کرد: طب جنوب به انتشار مقالات پژوهشی اصیل (Original Research Article)، مورد نگاری (Case Report) و مروری (Review Article) در شاخه‌های گوناگون علوم پزشکی در گستره پایه، بالینی و حوزه سلامت به‌ویژه در منطقه جنوب کشور و شمال خلیج‌فارس و دریای عمان می‌پردازد.
وی با بیان اینکه مجله طب جنوب در سال ۹۵ دومین نشریه برتر نمایه شده در پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی در گروه تخصصی پزشکی شده است، افزود: مجله طب جنوب نشریه‌ای دارای رتبه علمی- پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است که هدف از انتشار آن ارائه نظریه‌ها، نتایج پژوهش‌ها و دستاوردهای علمی در زمینه علوم پایه، بالینی و سلامت و ارتقا دانش موجود است که به دنبال آن ارتقای سطح کیفی آموزش و پژوهش، تبادل و توسعه آموخته‌ها و تجربیات تازه علمی و آشنا کردن دانش‌آموختگان با آخرین یافته‌های علمی را در بردارد.
معاون تحقیقات و فن‌آوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تقدیر از استادان و همکاران مجله طب جنوب خاطرنشان کرد: مجله علمی پژوهشی طب جنوب پیش‌ازاین در پایگاه اطلاعاتی (DOAJ)، پایگاه ابسکو، (Ebsco)، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، بانک اطلاعات نشریات کشور، پایگاه اطلاعات علمی، پورتال اطلاعات پژوهشی کشور و پایگاه استنادی Google scholar نیز نمایه می‌شود.
انتهای پیام/
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
معاون.تحقیقات.فناوری     دکتر.اکرم.فرهادی     مجله.طب.جنوب     کسب.نمایه.معتبر     بین.المللی    

تاریخ بروز رسانی:   9 اسفند 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >