ارمغان سفر رییس جمهور به استان بوشهر – شماره 2؛
راه‌اندازی مرکز دیالیز بیمارستان امام هادی (ع) دیّر توسط وزیر بهداشت

11 اسفند 1401
مرکز دیالیز خیرساز بیمارستان امام هادی (ع) شهرستان دیّر در سفر ریاست‌جمهوری به استان بوشهر توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح و راه‌اندازی شد.

ساختمان این مرکز با همت و مشارکت فرزندان مرحوم حاج حسن توانا با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال، زیربنای ۲۸۰ مترمربع و در محوطه بیمارستان ساخته شده است.
دستگاه‌های دیالیز خریداری شده از بهترین برندهای موجود کشور است که برای خرید این دستگاه‌ها ۳۵ میلیارد ریال از محل کمک‌های شورای راهبردی پتروشیمی‌های منطقه پارس جنوبی و مبلغ ۳۵ میلیارد ریال نیز از اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هزینه شده است.
مرکز دیالیز بیمارستان امام هادی (ع) دیّر دارای ۶ دستگاه دیالیز است که روزانه در دو نوبت فعالیت خواهد داشت و در صورت نیاز به ۳ شیفت نیز قابل افزایش است.
برای راه‌اندازی مرکز دیالیز به ۴ تا ۶ نفر نیروی بالینی و ۲ نفر نیروی پشتیبانی و خدمات نیاز است که نیروهای مورد نیاز این مرکز از نیروهای مجرب و توانمند تأمین شده است.
در شهرستان دیّر حدود ۳۵ بیمار دیالیزی وجود دارد که راه‌اندازی این مرکز نقش مؤثری در رضایتمندی بیماران دارد.
در حاشیه افتتاح مرکز دیالیز، دستگاه بی‌خطرسازی پسماند عفونی بیمارستان امام هادی (ع) دیر نیز به بهره‌برداری رسید.
با توجه به حساسیت زباله‌های بیمارستانی و لزوم بی‌خطرسازی آن‌ها، در این مرکز از دستگاهی با ویژگی خردکن و اتوکلاو استفاده شده است که ضمن کاهش حجم پسماند عفونی و پاتولوژیک با انجام عملیات اتوکلاو، بی‌خطرسازی شده و قابلیت دفن همراه با زباله‌های شهری را دارا خواهد بود.
برای خرید این دستگاه مبلغ ۸میلیارد ریال از محل کمک‌های شرکت متانول کاوه شهرستان دیّر هزینه شده است.
پیش‌ازاین امحا پسماند عفونی بیمارستان از طریق برون‌سپاری انجام می‌شد که با راه‌اندازی این مرکز ضمن تسریع در عملیات امحاء هزینه‌های ناشی از آن نیز کاهش محسوسی خواهد یافت.

انتهای پیام / س.م 1021

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
ارمغان.سفر.2     سفر.ریاست.جمهوری     مرکز.دیالیز.دیر     بیمارستان.امام.هادی     دستگاه.بی‌خطرساز.عفونی     وزیر.بهداشت    
دکتر.بهرام.عین‌اللهی    

تاریخ بروز رسانی:   11 اسفند 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >