روز جهانی رژیمْ‌درمانگران و اهمیت آنان در سبک زندگی

23 اسفند 1401
رژیمْ‌درمانگران با تکیه ‌بر دانش و مهارت خود راهکارهای علمی برای سالم زیستن را به شکل ساده ارائه می‌دهند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت:  رژیمْ‌درمانگران با تکیه ‌بر دانش، مهارت و تخصص خود راهکارهای علمی برای سالم زیستن را به شکل ساده و کاربردی به همه اقشار جامعه ارائه می‌دهند.
دکتر قاسم برجوئی‌فرد به مناسبت روز جهانی رژیم‌درمانگر اظهار کرد: اهمیت نقش غذا  و تغذیه در سلامت بدن بر هیچ کس پوشیده نیست و به همین دلیل دومین چهارشنبه ماه مارس هرسال روز جهانی رژیم‌درمانگر، Nutritionist's Day  نام‌ گرفته است که مصادف با 8 مارس 2023 ( 17 اسفند سال 1401) می‌باشد.
این مقام مسئول بهداشتی گفت: افزایش روز‌افزون اضافه‌وزن و چاقی در جوامع، خصوصا در گروه سنی کودک و نوجوان و مخاطراتی در آینده به دنبال خواهد داشت.
وی افزود : از جمله‌ این خطرها، ابتلا به بیماری‌های غیر‌واگیر همچون قلب و عروق، فشارخون، چربی خون، دیابت، سرطان ها ، ...  است که ارتباط مستقیم با تغذیه دارند و درمان و کنترل هر کدام ازآنها هزینه های مادی و معنوی زیادی به دنبال دارد.
دکتر برجوئی‌فرد تصریح کرد: خدمات ارزشمند تغذیه‌دانان، یک زنجیره‌ي کلیدی در بخش مشاوره، پیشگیری و درمان بیماری‌ها است.
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با به کارگیری فارغ التحصیلان رشته تغذیه و رژیم‌درمانی در مراکز خدمات جامع سلامت، گام بزرگی برداشته است و لازم است که از زحمات این همکاران فرهیخته که در شبکه‌ها و مراکز بهداشتی درمانی مشغول ارائه خدمت می باشند، تقدیر شود.

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
روز.جهانی.رژیم‌درمانگر     معاونت.بهداشت     معاون.بهداشت     دکتر     .قاسم.برجوئی‌فرد    

تاریخ بروز رسانی:   23 اسفند 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >